ABB, įsigydama Power-One, tampa pasauline fotovoltinių keitiklių lydere

2013-04-22 - ABB, lyderiaujanti energetikos ir automatikos technologijų grupė bei Power-One Inc., pirmaujanti atsinaujinančios energijos, efektyvių energijos vartojimo bei valdymo sprendimų tiekėja, šiandien paskelbė, kad jų direktorių tarybos sudarė sandorį, kuriuo ABB įsigis Power-One po 6,35 JAV dolerių už vieną akciją grynaisiais arba už 1,028 mln JAV dolerių.
Sandorio dėka ABB tampa saulės keitiklių rinkos, kuri pagal Tarptautinės energetikos agentūros prognozes iki 2021 metų augs daugiau nei 10 procentų per metus, pasauline lydere. Toks spartus augimas yra sąlygojamas didėjančios energijos paklausos, ypač besivystančiose rinkose, bei didėjančių elektros energijos kainų ir mažėjančių išlaidų.

"Saulės energija tampa pagrindine jėga, keičiančia ateities energetikos sistemos sudėtį," - sakė ABB generalinis direktorius Joe Hogan. "Power-One yra gerai valdoma bendrovė ir gerai vertinama technologijų inovatorė, pagrindinį dėmesį skirianti saulės energijai. Power-One ir ABB susijungimas visiškai atitinka mūsų 2015 metų strategiją ir leis sukurti pasaulinį žaidėją, galintį sėkmingai konkuruoti bei kurti vertę mūsų klientams, darbuotojams ir akcininkams."

Power-One turi vieną plačiausių saulės keitiklių asortimentą rinkoje, pradedant gyvenamųjų namų ir komunalinių paslaugų aplikacijomis, baigiant plačia pasauline gamyba. Ji taip pat turi energetikos sprendimų portfelį, artimą ABB energijos konversijos verslui. Power-One dirba beveik 3300 žmonių, daugiausia jų Kinijoje, Italijoje, JAV ir Slovakijoje. 2012 metais ji uždirbo 120 mln JAV dolerių pelno prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA), o pardavimai sudarė maždaug 1 mlrd. JAV dolerių.

"Šis sandoris suteikia didžiulę vertę mūsų akcininkams ir paspartina Power-One augimą", - sakė Richard J. Thompson, Power-One generalinis direktorius. "Kartu mes galime geriau spręsti vis didėjančią paklausą novatoriškiems, atsinaujinančios energijos sprendimams visame pasaulyje ir stiprinti mūsų pasaulinę lyderystę. Tikiu, kad ABB yra tinkamas partneris ir dabar yra idealus laikas mūsų bendrovėms sujungti jėgas."

ABB lyderiaujantis energetikos ir automatikos portfelis, veikla visame pasaulyje ir paslaugų organizacija daro ją stipria žaidėja saulės energijos rinkoje. Jau daugelį metų ABB teikė savo sprendimus saulės energijos pramonei ir yra numačiusi gauti daugiau nei 100 milijonų JAV dolerių iš saulės keitiklių pardavimų 2013 metais. Saulės keitikliai yra viena sparčiausiai besivystančių galios elektronikos technologijų, reikalaujanti didelių mokslinių tyrimų ir plėtros išteklių. 2012 metais ABB investavo apie 1,5 mlrd į mokslinius tyrimus ir plėtrą.

"Šių dviejų sėkmingiausių kompanijų derinys paskatins didelę vertę kuriantį augimą, grindžiamą inovacijomis. Tai reiškia keitikliai įgys pasaulinį pasiekiamumą, aukštą kokybę ir technologinį pranašumą," - sakė Ulrich Spiesshofer, ABB loginių pavarų ir automatikos padalinio vadovas, į kurį Power-One bus integruojama. "Įsigijimas sustiprina padalinio atsinaujinančios energijos strategijos bei siekio sustiprinti padėtį galios elektronikoje įgyvendinimą."

ABB (www.abb.com) yra energetikos ir automatikos technologijų lyderė, kuri leidžia energetikos ir pramonės objektų užsakovams gerinti našumą taip pat mažinant poveikį aplinkai. ABB Grupės įmonės veikia maždaug 100 šalių ir jose dirba apie 145.000 žmonių.

Power-One, Inc (www.power-one.com) yra atsinaujinančios energijos tiekimo, efektyvaus energijos vartojimo ir energijos valdymo sprendimų lyderė bei lyderiaujanti fotovoltinių keitiklių kūrėja ir gamintoja. Jos atsinaujinančios energetikos produktai leidžia saulės spindulių energiją panaudoti verslo įmonėms ir namų ūkiams. Power-One istorija siekia 40 metų efektyvių energetikos produktų lyderystę įvairiose pramonės šakose, įskaitant atsinaujinančius energijos šaltinius, serverius, saugyklas ir tinklus, pramonės ir elektros tinklų sistemas. Įmonės būstinė yra Camarillo, Kalifornijoje, veikla Azijoje, Europoje ir Amerikoje apima pardavimus, gamybą ir mokslinius tyrimus bei plėtrą.

IeškotiKONTAKTAI

  • Media Relations
  • ABB Corporate Communications
  • Thomas Schmidt
    Antonio Ligi
    Tel: +41 43 317 6568