АББ розв’язала 100-річну електричну головоломку – нова технологія забезпечить майбутній розвиток мереж постійного струму

2012-12-19 - Розробка високовольтного вимикача постійного струму допоможе створити мережу майбутнього

АББ оголосила про прорив в технологіях передачі постійного струму, розв’язавши 100-річну електроінженерну головоломку, що прокладає шлях до побудови ефективніших та надійніших систем електропостачання.

Після багатьох років досліджень, АББ розробила перший у світі вимикач для постійного струму високої напруги (HVDC). Він поєднав в собі швидкісну механічну частину та силову електроніку, і буде здатен «переривати» потік енергії еквівалентний потужності великої електростанції за 5 мілісекунд, тобто в тридцять разів швидше, ніж кліпають людські очі.

Цей технологічний прорив знімає столітній бар'єр для розвитку мереж електропередачі на постійному струмі, які забезпечать ефективну інтеграцію та генерацію відновлюваної енергії. Кращі технології у мережах постійного струму також сприятимуть підвищенню надійності та розширенню можливостей існуючих мереж змінного струму. АББ веде переговори з електроенергетичними компаніями, щоб запустити пілотні проекти для нової розробки.

«АББ написала нову главу в історії електротехніки, сказав Джо Хоган, головний виконавчий директор групи АББ. – Цей історичний прорив дозволить побудувати електромережі майбутнього. Доповнення існуючих електромереж мережами постійного струму допоможе поєднати енергосистеми країн і цілих континентів, збалансовувати навантаження та підвищити ефективність роботи мереж електропередачі змінного струму».

Розробка гібридного високовольтного вимикача постійного струму була флагманським науково-дослідним проектом АББ, котра інвестує більше $ 1 млрд. щороку в дослідницьку діяльність. Широке продуктове портфоліо АББ, до якого входять силові напівпровідникові технології, перетворювачі і високовольтні кабелі (ключові компоненти систем HVDC), дасть можливість швидкого та максимально ефективного впровадження нової розробки.

HVDC технології, необхідні для забезпечення ефективної електропередачі від гідроелектростанцій розташованих у віддалених районах, інтеграції офшорних вітрових ферм, розвитку далекоглядних проектів в сонячній енергетиці, а також для поєднання між собою різних енергосистем. Майже 60 років тому АББ стала першою компанією, яка встановила систему високовольтної електропередачі постійного струму і продовжує бути лідером на цьому ринку, впроваджуючи безліч інновацій та розробок. Група втілила понад 70 проектів в галузі HVDC. Зараз на частку АББ припадає близько половини встановленої бази цього обладнання по всьому світу, загальною потужністю більше 60000 МВт.

Досі системи HVDC використовували для міжсистемних перетинів електромереж змінного струму з різними характеристиками частоти або як лінії електропередачі «від точки до точки» для поєднання віддаленої генерації зі споживачами. В подібних системах зазвичай використовуються один або два термінали для перетворення струму. Наступним логічним кроком в розвитку технологій HVDC є застосування їх для оптимізації роботи існуючих мереж та побудови розумної мережі (smart grid). АББ вже здійснює кілька проектів будівництва мультитермінальних систем HVDC, а новітній гібридний високовольтний вимикач постійного струму стане ключовим етапом еволюції технологій HVDC. Паралельно з розробкою вимикача АББ створила центр моделювання роботи мереж HVDC, де й надалі будуть розроблятися нові технологічні рішення для ефективного застосування технологій постійного струму в існуючих мережах.

SearchCONTACT US