АББ отримала контракт від КЗРК на поставку шахтної підйомної машини вартістю 10 млн. доларів

2013-04-30 - Новітня шахтна підйомна машина допоможе підвищити продуктивність та енергоефективність роботи шахти «Заря» Криворізького залізорудного комбінату
АББ, лідер в технологіях для енергетики та автоматизації, уклала угоду про постачання комплектної багатоканатної шахтної підйомної машини (ШПМ) ЦШ5х8КД для скіпового підйому шахти «Заря», ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» (КЗРК). Підйомна машина є одним з ключових компонентів шахти, вона забезпечуватиме підйом «на гора» руди 50-ти тонними скіпами із швидкістю близько 12 м/с з глибини 1717 метрів.

До складу комплектної шахтної підйомної машини входитиме власне механічна частина, обладнана сучасною системою дискових гідравлічних гальм, комплектним електроприводом з двома консольними синхронними електромоторами потужністю 3,7 МВт кожен та перетворювачем ACS6000MD, трансформаторами та комплектними розподільчими пристроями середньої та низької напруги для забезпечення живлення обладнання, новітньою системою керування та моніторингу 800хА, яка включатиме в себе обладнання для керування на підземних горизонтах, шахтну стволову сигналізацію, пульт машиніста та комбіновану операторську/інженерну станцію на базі ПК.

«Цей проект дуже перспективний не лише для розвитку бізнесу компанії, а й для українського гірничо-видобувного комплексу в цілому, – говорить Ігор Хілько, керівник бізнес-напряму «Автоматизація процесів» АББ в Україні. – Підприємства галузі зараз вкрай потребують модернізації виробництва, а використання в таких проектах обладнання та рішень АББ дасть змогу не просто замінити фізично та морально застаріле обладнання, а й значно підвищити показники енергоефективності, продуктивності й надійності роботи».

Комплектна підйомна машина виробництва АББ з електричним приводом та керуванням експлуатувалась на шахті «Заря» з 1966 року без зміни обладнання. Маючи досвід успішної експлуатації та довгострокової сервісної підтримки від АББ замовник прийняв рішення придбати нове обладнання АББ.

«КЗРК вже не вперше замовляє обладнання від АББ, – коментує Федір Караманиць, голова правління ПАТ «Кривбасзалізрудком». – Ще з 2010 року комбінат почав використовувати електричний привід, систему управління та контролю, а також дискові гальма виробництва АББ на підйомній машині шахти ім. Леніна. Впровадження в експлуатацію цієї підйомної установки дозволило вирішити проблему підйому пустих порід, збільшивши вантажопідйомність скіпів до 35 тон, підвищити швидкість до 14м/с та знизити витрати на підйом одної тони руди з 6,7 кВт*год до 4,8 кВт*год на тонну».

Заміна підйомної машини на новітнє обладнання від АББ дасть можливість КЗРК підвищити виробничу продуктивність, знизити час та затрати на сервісне обслуговування, зменшити споживання електроенергії та значно збільшити енергоефективність в розрахунку на одну тонну залізної руди. Нові скіпи здатні перевозити 50 тонн руди. Підйомна машина буде найсучаснішою та найшвидшою в Україні з потенційною можливістю працювати на швидкостях значно більших за 12 м/с за умови відповідного переоснащення ствола.

Основним виконавцем проекту, котрий забезпечуватиме виготовлення поставку та встановлення обладнання буде АББ в Швеції. Окремі етапи проекту будуть здійснювати локальні інжинірингові та сервісні центри АББ в Україні та українські партнери компанії.

SearchCONTACT US