Galéria technológií ABB slávnostne otvorená

24. septembra 2014 - Spoločnosť ABB na Slovensku otvorila minulý týždeň na bratislavských Zlatých pieskoch novú galériu technológíí. Jej súčasťou je aj, na Slovensku jedinečné, robotické centrum, ktoré sa pred rokom presťahovalo do nových priestorov z Trnavy. Slúži predovšetkým pre výrobné podniky a študentom ako školiace stredisko moderných automatizačných technológií. Ročne sa tu vyškolí takmer 200 nových odborníkov.

Galéria Technológií sa spolu s robotickým centrom nachádza v business centre Tuhovská. Okrem predstavenia špičkových technológií zameraných na automatizáciu procesov vo výrobnej i nevýrobnej sfére tu získava priestor aj elektromobilita. Spoločnosť tu do prevádzky uvádza novú rýchlonabíjaciu stanicu Terra, ktorú budú môcť využiť všetci majitelia elektromobilov so systémom nabíjania combo. Jej výhodou je, že nabitie batérie elektromobilu tu trvá necelých 15 minút.

„Robotické centrum s najmodernejšími technológiami je z nášho pohľadu predpokladom úspešného pôsobenia firmy na trhu. Naše centrum robotiky, ktoré sme založili v roku 2003 v Trnave, dnes ponúka školenia na siedmich špičkových robotoch. Osvedčilo sa a záujemcov stále pribúda. Dnes oddelenie robotiky obsluhuje viac než 1000 robotov umiestnených na slovenskom trhu. “, povedal pri tejto príležitosti Marcel van der Hoek, generálny riaditeľ ABB na Slovensku. „V segmente výkonových a automatizačných technológií vnímame obrovský potenciál rastu, no zároveň si uvedomujeme aj potrebu odbornej obsluhy i vývoja. Preto ponúkame aj pomoc stredným odborným I vysokým školám."


Švédsky veľvyslanec Nils Daag a generálny riaditeľ ABB Slovensko Marcel van der Hoek slávnosrtne otvorili Galériu technológií. Viac fotiek nájdete na http://on.fb.me/1v9vYZv

Prítomní hostia, medzi ktorými boli predstavitelia Ambasády a konzulátu Švédskeho kráľovstva a ďalší predstavitelia z hospodárskej , podnikateľskej sféry a vzdelávacích inštitúcii si zo záujmom prezreli technologickú galériu a funkčné modely IT riadenia elektrotechnických zariadení , zoznámili sa s novinkami zo sveta technológií inteligentných budov až po transformátory. Zaujala aj unikátna komunikačná platforma ABB Tropos pre širokopásmové wifi siete, ktorá prenáša dáta efektívne, bezpečne a spoľahlivo.

Galéria technológií s robotickým centrom a dôrazom na elektromobilitu vznikla okrem iného aj v súlade s výzvami koncepcie rozvoja elektromobility na Slovensku, ako aj celosvetovou stratégiou skupiny ABB pre roky 2015 – 2020, ktorú nedávno zverejnili vrcholní predstavitelia spoločnosti v Londýne. Spoločnosť ABB pokračuje naďalej v silných investíciách do výskumu a vývoja . Celosvetovo ráta s investíciou 1,5 mld. USD do inovačného procesu a inovácií pre 4. priemyselnú revolúciu. V súvislosti s novou stratégiou ohlásila nové strategické spolupráce a tiež sa chystá nakupovať. Prvú kooperáciu ohlásila s poprednou technologickou čínskou skupinou BYD na uskladňovaní energie a spoluprácu s firmou Philips na automatizácii budov a stavieb.
ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 145 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má skupina ABB zastúpenie v piatich mestách Slovenska a zamestnáva spolu zhruba 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube

HľadajKONTAKT