ABB a Microsoft uzavreli partnerstvo: priemyselná transformácia sa zrýchli

11. októbra 2016 - ABB a Microsoft minulý týždeň oznámili strategické partnerstvo v oblasti digitálnych riešení. Zákazníci budú ťažiť z jedinečnej kombinácie inteligentného cloudu Microsoft Azure a hlbokých skúseností ABB a jej rozsiahleho portfólia priemyselných riešení.
Obaja partneri sa zaviazali k posilneniu digitálnej transformácie v zákazníckych segmentoch, ako je robotika, námorníctvo a prístavy, elektrických vozidiel a obnoviteľných zdrojov energie.

"Spoločne s ABB poskytujeme priemyselným zákazníkom digitálnu technológiu a cloudovú platformou pre posilnenie každého tímu a obchodného systému v rámci organizácie, aby zbierali nové poznatky, boli schopní sa rýchlejšie rozhodovať a chytili sa príležitosti nového rastu a možností," hovorí Satya Nadella, CEO spoločnosti Microsoft.

„Toto partnerstvo bude poskytovať jedinečné výhody pre našich zákazníkov v oblasti energetických podnikov, priemyslu, dopravy a infraštruktúry, a to na základe spoločného potenciálu Microsoftu a ABB," povedal generálny riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer. „V nadväznosti na našu inštalovanú základňu s viac ako 70 miliónmi pripojenými zariadeniami a viac ako 70 000 digitálnymi riadiacimi systémami je ďalším krokom rozvoj jedného z najväčších svetových priemyselných cloudových platforiem."

Ponuka ABB Ability, ktorá bola pri príležitosti partnerstva ABB a Microsoftu oznámená, kombinuje portfólio digitálnych riešení a služieb ABB naprieč všetkými segmentmi zákazníkov, čo upevňuje popredné postavenie skupiny ABB v oblasti energetickej a 4. priemyselnej revolúcie. Nová integrovaná cloudová platforma bude pre ABB Ability kľúčová a očakáva sa, že vytvorí veľký, otvorený, digitálny priemyselný ekosystém pre zákazníkov, partnerov, dodávateľov a vývojárov.

ABB a Microsoft spoločne urýchlia digitálne riešenia, ktoré zlepšujú produktivitu zákazníkov tým, že zvýšia prevádzkyschopnosť, rýchlosť a ziskovosť. Spoločnosť ABB plne využije služby Azure, ako je Azure IoT Suite a Cortana Intelligence Suite, kde zúžitkuje poznatky získané na všetkých úrovniach od zariadení, k systému a podnikaniu až ku cloudu.

ABB a Microsoft majú za sebou dlhú históriu úspešnej spolupráce a dodali transformačné end-to-end riešenia v niekoľkých odvetviach vrátane robotiky, inteligentných sietí, námorníctva a prístavov a infraštruktúry nabíjania elektrických vozidiel.


ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva 135 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT