ABB jmenovalo Ulricha Spiesshofera do funkce generálního ředitele ABB Group

2013-06-17 - Ředitel divize Discrete Automation and Motion nahrazuje ke dni 15. září ve funkci Joe Hogana
Curych, Švýcarsko, 17. června 2013 Představenstvo ABB jednomyslně jmenovalo Ulricha Spiesshofera, dosavadního ředitele divize Discrete Automation and Motion (DM), do funkce generálního ředitele. Nahradí tak v této pozici Joe Hogana ke dni 15. září 2013. Joe Hogan bude nicméně ještě několik měsíců spolupracovat s ABB ve funkci hlavního poradce představenstva.

Ulrich Spiesshofer se stal členem výkonného výboru ABB v roce 2005; odpovědnost za divizi DM nese od roku 2009. Podařilo se mu zdvojnásobit výnosy divize prostřednictvím organického i anorganického růstu, vedl integraci Baldoru, tj. dosud největší akvizici ABB. Zvýšil ziskovou marži díky obratu v oblasti robotiky, profitabilnímu růstu a důslednému provádění procesních a obchodních činností v oblasti motorů a pohonů.

"ABB vybudovala silný tým talentů: Jsem nesmírně šťastný, že nový generální ředitel vzešel z naší společnosti, stojí za ním kus poctivé práce a hluboká znalost portfolia,“ uvedl předseda představenstva ABB Hubertus von Grünberg. “Ulrich sehrál klíčovou roli při vytváření a realizaci strategie ABB; a integrace společnosti Baldor je excelentní ukázkou úspěšně provedené velké akvizice."

Ulrich Spiesshofer rovněž podnítil další rozšíření obchodní činnosti v rámci DM založené na organickém růstu a akvizicích. Díky nim tato divize rostla rychleji než ostatní hráči na trhu a expandovala do nových oblastí podnikání, jako např. e-mobilita a zdroje nepřerušitelného napájení (UPS), a dosáhla lepšího geografického vyvážení své obchodní činnosti. Plánovaná akvizice Power-One by z ABB učinila předního světového dodavatele solárních invertorů. Jeho nástupce na postu ředitele divize DM bude včas a řádně ohlášen.

Generální ředitel Joe Hogan uvedl: "Ulrich odvedl v DM skvělou práci založenou na důkladné znalosti a zkušenostech, které získal během své úspěšné činnosti pro ABB i jiné společnosti. Jeho přispěním a díky týmově orientované spolupráci zdárně pokračuje naše střednědobá strategie.“

Před nástupem do své funkce v divizi DM byl Ulrich Spiesshofer odpovědný za vedení strategického rozvoje a implementaci v rámci energetických a automatizačních obchodních aktivit, to vše ve velmi úzké spolupráci se všemi týmy ABB. Což mimo jiné zahrnuje tzv. „roadmap“ ABB pro fúze a akvizice a vytvoření technologického odštěpného podniku ABB. V této roli posílil provozní dokonalost ABB a procesy v oblasti procurementu, čímž položil základy pro program úspor nákladů, aplikovaný v ABB v posledních několika letech světové ekonomické krize.

"Jsem nadšen z možnosti vést ABB a být zde pro naše zákazníky a vycházet při tom z úspěchů, kterých dosáhl Joe," říká Ulrich Spiesshofer. "Těším se na další spolupráci se všemi kolegy ve výkonném výboru a celý tým ABB. Společně budeme i nadále řídit ziskový růst a důslednou realizaci činností pro naši společnost.“

Před nástupem do společnosti ABB pracoval Ulrich Spiesshofer tři roky u Roland Berger Strategy Consultants a 11 let u poradenské firmy A.T. Kearney, kde velmi úspěšně působil v odvětvích jako je ropný průmysl a plynárenství, veřejné sítě, telekomunikace a automobilový průmysl v Evropě, Asii a na celém americkém kontinentu. Má magisterský titul v oboru Správa podniku a inženýring a titul PhD v oboru ekonomie. Oba tituly získal na univerzitě v německém Stuttgartu.

Ulrich Spiesshofer

Hledat