ABB AS ja Viru Keemia Grupp kirjutasid alla suuremahulisele lepingule

2013-01-15 - Eesti juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiaettevõte ABB AS sõlmis kompressorite ja mootorite tarnelepingu Eesti suurima põlevkivikontserni Viru Keemia Grupiga (VKG). Järgmise kahe ja poole aasta jooksul tarnib ABB vastavalt lepingule VKG-le neli kompressorit ja neli mootorit, mis paigaldatakse rajatavatesse õlitehastesse. Tehingu summa on ligi 3 miljonit eurot.
Tehingu summa on ligi 3 miljonit eurot

„Seadmed on mõeldud kasutamiseks VKG järgnevate aastate tähtsaimates arendusprojektides – Petroter II ja Petroter III tehastes. Meil on heameel anda oma panus Eesti suurte traditsioonidega tööstusharu arengusse,“ märkis ABB Balti riikide elektrimasinate korrashoiuvaldkonna juht Kaarel Variksaar.

„Esimese Petroter-tüüpi õlitehase ehitanud ja käivitanud VKG töötajad on õigustatult uhked oma töö üle ja suhtuvad suure hoole ja tähelepanuga kõigisse tehnoloogia osadesse – ainult nii on võimalik tagada tehase opereerimine parimal võimalikul moel,“ kinnitas VKG arendusdirektor Jaanus Purga. „Seadmete ja partnerite valikul on oluline usaldusväärne kvaliteet, sõnapidamine ja korralik teenindus. ABB on Eesti üks kindlamaid ja usaldusväärsemaid ettevõtteid, kellele saame usaldada VKG tehaste oluliste seadmete tarned.“

Uued kompressorid ja mootorid võimaldavad ratsionaalselt varustada õlitehase tehnoloogilist protsessi vajaliku õhuhulgaga ning suurendada põlevkiviõli tootmismahte ilma lisakoormusteta keskkonnale.

VKG on Eesti suurim põlevkivi ümbertöötlemisettevõte. Kontsern annab tööd rohkem kui 2000 inimesele, selle valduses on oma kaevandus, viis põlevkivi ümbertöötlemisvabrikut ning transpordi-, montaaži- ja energeetikaettevõtted. Kontserni käive 2012. aastal oli üle 200 miljonit eurot, viimase kaheksa aasta keskkonnainvesteeringud rohkem kui 64 miljonit eurot. VKG on saanud Eesti vastutustundliku ettevõtte tiitli 2010., 2011. ning 2012. aastal. 2011. aastal sai ettevõte ka „Keskkonnategu 2011“ auhinna keskkonnajuhtimise kategoorias. Maailmas on VKG oma töötlemismahtude poolest teisel kohal Hiina Fushuni põlevkivitöötlemise kompleksi järel.

ABB (www.abb.ee) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 145 000-le inimesele umbes sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: tootmine (tuulegeneraatorid, sagedusmuundurid, elektrikilbid, komplektalajaamad); müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingetooted, automaatikaprojektid, robotid) ning korrashoiuteenused tööstusklientidele. ABB on pälvinud neli korda (2007-2009, 2011) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Otsi