ABB Grupp sai 640 miljoni dollarise megalepingu Indiast

2017-01-10 - Rajatav 1800-kilomeetrine ülekandeliin hakkab elektriga varustama enam kui 80 miljonit inimest
Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp sai 640 miljoni dollarise megatellimuse India riiklikult elektrivõrguoperaatorilt Power Grid Corporation of India Limited (POWERGRID) 800-kilovoldise (kV) ultrakõrgepinge-alalisvoolu (UHVDC) elektriülekandeliini rajamiseks. Raigarh-Pugaluri ülekandeliin hakkab ühendama Raigarhi Kesk-Indias Pugaluriga Lõuna-Indias ning varustama elektriga enam kui 80 miljonit inimest.

1830-kilomeetrine ülekandeliin saab olema valmides üks maailma pikemaid. Liini võimsus 6000 megavatti on samaväärne kuue suure elektrijaama omaga. Kahesuunaline ülekandeliin hakkab integreerima soojus- ja tuuleenergiat ning edastama elektrit tuhandete kilomeetrite taha.

”ABB-l on au olla POWERGRID-i partner selles suures projektis,” ütles ABB Grupi tegevjuht Ulrich Spiesshofer. ”Töökindla elektriülekandeliini rajamine India energiavajaduse rahuldamiseks toetab riigi muljetavaldavat kasvuhoogu. ABB on olnud Indias kohal juba üle sajandi ning kõnealuse ülekandeliini rajamisega anname järjekordse panuse riigi energiarevolutsiooni. Meie kaasaegne UHVDC-tehnoloogia võimaldab tasakaalustada taastuvate ja tavapäraste elektrivarustusvõimaluste vahekorda.”

”Osana ABB strateegiast ”Next Level” oleme pühendunud tipptasemel tehnoloogiate, nagu HVDC integreerimisele taastuvate energiaallikatega tõhusal ja töökindlal moel, et võimaldada inimeste ligipääsu elektrile ja koos sellega ka tegelikule elule,” ütles ABB elektrivõrkude divisjoni juht Claudio Facchin. ”Ühtlasi suurendame läbi selliste projektide ka kohalikku tootmist.”

Raigarh-Pugaluri ülekandeliin on ABB kuues HVDC ja teine UHVDC projekt Indias. Võtmed-kätte projekt hõlmab projekteerimist, tarneid, paigaldamist ja suuremate seadmete, sealhulgas UHVDC-jaamade, trafode, konverterite, jahutussüsteemide ning juhtimis- ja kaitsesüsteemide tootmist. Megaprojekti arvestuslik valmimistähtaeg on 2019. aastal.ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on teedrajav tehnoloogialiider elektrifitseerimisseadmete, robootika ja ajamite, tööstusautomaatika ja elektrivõrkude alal ning pakub teenuseid tehnovõrkude, tööstuse ning transpordi ja taristu valdkonnas. Enam kui 125-aastase ajalooga innovaatorina kujundab ABB täna tööstusliku digiteerimise tulevikku ning juhib energeetika- ja neljanda tööstusrevolutsiooni arenguid. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 135 000 inimesele. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kahte valdkonda: tootmine (generaatorid, ajamid, taastuvenergiaseadmed, elektrikilbid, komplektalajaamad) ning müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingeseadmed, automaatikaprojektid, robotid, korrashoiuteenused). ABB on pälvinud viis korda (2007, 2008, 2009, 2011, 2014) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee