ABB predstavuje prvý digitálny distribučný transformátor

14. marca 2017 - Nové inteligentné transformátory na platforme ABB AbilityTM prinesú vyššiu spoľahlivosť a optimalizáciu nákladov.

Spoločnosť ABB dnes počas podujatia ABB Customer World v americkom Houstone oficiálne predstavila prvý digitálny distribučný transformátor na svete. Integrovaná technológia monitorovania a senzorov nového transformátora ABB s názvom TXpert™ zaručí vyššiu spoľahlivosť, optimalizáciu prevádzkových nákladov a efektívnejšie riadenie chodu podnikov. Najnovšia inovácia postavená na digitálnej ponuke ABB Ability™ využíva cloud computing a vzájomnú prepojenosť zariadení, ktoré zabezpečia potrebné údaje pre široké spektrum zákazníkov.

Senzory zozbierané dáta ukladajú a analyzujú, čím výrobným fabrikám, dátovým centrám a ďalším podnikom poskytujú cenné informácie potrebné k dôležitým rozhodnutiam o ďalšej prevádzke a údržbe ich transformátorov nielen v danom momente ale počas celej ich životnosti. To zahŕňa činnosti ako napríklad plánovanie údržby, optimalizáciu výkonnosti systémov a plánovanie výmeny zariadení.

Elektrické siete v súčasnosti prechádzajú obrovskou transformáciou na strane dodávok aj dopytu po elektrickej energii. Mnoho nových a distribuovaných zdrojov energie, vrátane nárastu obnoviteľných zdrojov, si vyžaduje vyššiu flexibilitu siete a s ňou aj väčšiu digitalizáciu a automatizáciu. Inteligentné výrobky, ktoré dokážu komunikovať, sú hlavným prvkom k zozbieraniu informácií pre spoľahlivejšiu, inteligentnejšiu a zelenšiu sieť

TXpert™ je súčasťou portólia ABB Transformer Intelligence™ , ktoré obsahuje najmodernejšie senzory, monitorovacie technológie a softvérové nástroje.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúre na celom svete. S viac ako 125-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcii. Skupina ABB zamestnáva 132 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT