ABB AS-i automaatikaprojektide üksuse insenerid programmeerisid eduka tarkvara

2013-11-06 - ABB AS-i automaatikaprojektide üksuse insenerid programmeerisid edukalt sagedusmuunduritarkvara, mis võeti kasutusele Rumeenia gaasiettevõtte Petrom pumpade tööshoidmiseks.
Hiljutine uudis (http://bit.ly/1hM1UNH) andis teada, et Petromi tellimusel kruvipumpade juhtimiseks valminud sagedusmuunduritarkvara läbis edukalt testid. Tarkvara programmeerimise taga olid insenerid ABB AS-i automaatikaprojektide üksusest.

„Meie inseneridest osalesid projektis Eduard Ivanov, kes tegeles programmeerimise ja programmi häälestamisega kliendi juures, Dmitri Sarviro, kes teostas programmeerimise, ning Artur Ivlijev, kes viis läbi testimise ja koostas kasutusjuhendi,“ märkis automaatikaprojektide üksuse projektimüügijuht Andrei Popov.

Projekti esimene faas programmeerimise ja testimise näol viidi läbi 2012./2013. aasta sügistalvel, teine faas töössevõtmisega tänavu suvel ja sügisel. „Teostasime projekti juures programmeerimise, testimise, kasutusjuhendi koostamise ja häälestamise kliendi juures,“ ütles Popov.

Ta lisas, et tehnoloogilises mõttes oli projektis küllaga väljakutseid: „Juhtimisprogramm on tehtud ABB Control Builder-arenduskeskkonnas. Juhtimisprogrammi kood on avatud ja igal kliendil on võimalus muuta programmi vastavalt oma soovile. Programm on koostatud ABB uue põlvkonna sagedusmuunduri ACS880 baasil.“

Tegu on PCP/ESP programmiga ehk sagedusmuunduritarkvaraga. Programmi kasutatakse progressive cavity-tüüpi ehk kruvipumpade (http://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_cavity_pump) juhtimiseks. Kruvipumpade tüüpilised rakendused on nafta, läga, reovee ja muda pumpamine.

Otsi