Rada Nadzorcza Grupy ABB proponuje wybór Davida Constable'a na nowego członka

2014-09-12 - Constable, dyrektor generalny koncernu Sasol, ma doświadczenie w branży EPC oraz przemyśle przetwórczym
Rada Nadzorcza Grupy ABB jednomyślnie zaproponowała wybór Davida Constable'a na nowego członka. Akcjonariusze spółki będą głosować w sprawie jego nominacji podczas kolejnego walnego zgromadzenia 30 kwietnia 2015 r.

Constable jest prezesem i dyrektorem generalnym spółki Sasol Limited, wiodącego międzynarodowego koncernu energetycznego oraz chemicznego z siedzibą w RPA. Poprzednio pełnił funkcję Prezesa Grupy ds. Operacyjnych we Fluor Corporation, gdzie łącznie przepracował 29 lat na stanowiskach kierowniczych wysokiego szczebla. Jest on również członkiem Międzynarodowej Rady Biznesu przy Światowym Forum Ekonomicznym oraz Rady Biznesu w Stanach Zjednoczonych. Ma 52 lata i pochodzi z Kanady.

Od momentu mianowania na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego koncernu Sasol David Constable zajmował się wdrażaniem wszechstronnego, obejmującego całą Grupę programu zmian dotyczących strategii, priorytetów, kultury, modelu operacyjnego, struktur, systemów i procesów w ramach organizacji. Kształtował również inicjatywy rozwoju Grupy w południowych regionach Afryki oraz w Ameryce Północnej, wspierając dobrze zdefiniowane strategie zawierania kontraktów oraz realizacji projektów na najwyższym światowym poziomie.

– Nominacja Davida Constable'a na członka zarządu pokazuje dążenie firmy ABB do wzmocnienia kompetencji w zakresie rozwiązań EPC oraz sektora przemysłu przetwórczego – powiedział Hubertus von Gruenberg, Prezes Rady Nadzorczej. – Jego bogate doświadczenie w obszarze, z którym ABB ostatnio mierzyła się w ramach dywizji Systemy Energetyki, pomoże dodatkowo wzmocnić naszą Radę. Warto również pamiętać o silnych związkach Davida Constable'a z Afryką, regionem atrakcyjnym dla ABB, dzięki którym jest on szczególnie oczekiwanym członkiem naszej Rady.

Constable może pochwalić się bogatym doświadczeniem międzynarodowym. Pracował i mieszkał w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Kanadzie, Chile, Argentynie i RPA. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

David Constable

SzukajSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

DODATKOWE LINKI