Tour de ABB 2013 - jak to šlapalo?

2013-11-08 - Poslední říjnový den skončil letošní ročník virtuálního závodu pro zaměstnance, kteří jezdí do práce na kole nebo chodí pěšky. Z Brna vystartovalo téměř 200 zaměstnanců a během deseti měsíců se 64 z nich podařilo dostat do cíle ve švédském městě Västerĺs vzdáleném 1675 km.

Nejvýkonnější cyklista (dorazil první do cíle i dojel nejdál) je letos Jaromír Podzemný z Brna, Vídeňská. V kategorii pěších první do cíle dorazil Petr Velešík z Brna, Vídeňská a nejdál dojel Jiří Volný z Ostravy, Na Rovince.

Nejčastěji na kole do práce šlapal Ladislav Kocmánek starší z Brna, Heršpická a Jan Augusta z Trutnova. Pěšky docházel nejvíc Josef Suchánek z Trutnova a Luděk Bečvár z Jablonce n. N.

Celkem zaměstnanci vyrazili do práce zdravým a zároveň ekologickým způsobem téměř 10 000 krát a dohromady absolvovali 176 000 kilometrů (u pěších počítáme reálně ušlou vzdálenost), což představuje téměř polovinu cesty na měsíc a více než čtyři obkroužení zeměkoule po obvodu rovníku.

Účast zaměstnanců v soutěži byla také prospěšná dobré věci, protože ABB výkony závodníků propojilo s podporou Sportovního klubu vozíčkářů, kterému darovalo celkem 30 000 Kč. Klub věnované peníze použije na pořádání cykloturistických akcí pro vozíčkáře.

K vynikajícím výkonům všem upřímně gratulujeme a těšíme se na účast v dalším ročníku, který tentokrát začne až 1. dubna 2014.

Máte podněty na zlepšení dalšího ročníku? Kontaktujte Jiřího Tabáčka, nového koordinátora soutěže.

Jaromír Podzemný Jiří Volný

Ladislav Kocmánek Luděk Bečvár Josef Suchánek

Podpora sportovců na vozíku

HledatINFORMACE O TOUR DE ABB 2013