Tour de ABB 2013 - jak to šlapalo?

2013-11-08 - Poslední říjnový den skončil letošní ročník virtuálního závodu pro zaměstnance, kteří jezdí do práce na kole nebo chodí pěšky. Z Brna vystartovalo téměř 200 zaměstnanců a během deseti měsíců se 64 z nich podařilo dostat do cíle ve švédském městě Västerĺs vzdáleném 1675 km.

Nejvýkonnější cyklista (dorazil první do cíle i dojel nejdál) je letos Jaromír Podzemný z Brna, Vídeňská. V kategorii pěších první do cíle dorazil Petr Velešík z Brna, Vídeňská a nejdál dojel Jiří Volný z Ostravy, Na Rovince.

Nejčastěji na kole do práce šlapal Ladislav Kocmánek starší z Brna, Heršpická a Jan Augusta z Trutnova. Pěšky docházel nejvíc Josef Suchánek z Trutnova a Luděk Bečvár z Jablonce n. N.

Celkem zaměstnanci vyrazili do práce zdravým a zároveň ekologickým způsobem téměř 10 000 krát a dohromady absolvovali 176 000 kilometrů (u pěších počítáme reálně ušlou vzdálenost), což představuje téměř polovinu cesty na měsíc a více než čtyři obkroužení zeměkoule po obvodu rovníku.

Účast zaměstnanců v soutěži byla také prospěšná dobré věci, protože ABB výkony závodníků propojilo s podporou Sportovního klubu vozíčkářů, kterému darovalo celkem 30 000 Kč. Klub věnované peníze použije na pořádání cykloturistických akcí pro vozíčkáře.

K vynikajícím výkonům všem upřímně gratulujeme a těšíme se na účast v dalším ročníku, který tentokrát začne až 1. dubna 2014.

Máte podněty na zlepšení dalšího ročníku? Kontaktujte Jiřího Tabáčka, nového koordinátora soutěže.