Plne elektrické monoposty v prvých svetových pretekoch “ABB FIA Formula E Championship”

9. januára 2018 - Spoločnosť ABB sa stáva hlavným sponzorom úplne prvej svetovej série elektrických formulí pod názvom “ABB FIA Formula E Championship”.

ABB a Formula E spúšťajú partnerstvo, ktoré upriami pozornosť na udržateľnú budúcnosť tohto "motorového" športu. Od prvého takéhoto preteku v Pekingu v roku 2014 sa Formula E stala známou ako svetové číslo 1 v súbojoch plne elektrických monopostov. ABB prináša do série pretekov svoje meno, inovácie a technológie. Preteky ponesú meno “ABB FIA Formula E Championship.”

Spoločnosť ABB je so svojimi dlhoročnými skúsenosťami ako dodávateľ najširšej siete nabíjacích staníc pre elektroautá na svete ideálnym partnerom pre Formula E. Tá bude slúžiť ako konkurenčná platforma vo vývoji a testovaní technológií pre ďalší rozvoj e-mobility a s ňou spojenej digitalizácie. Pomôže ďalej vyvíjať dizajn a funkcionalitu elektrických áut a infraštruktúry ako aj s tým súvisiacich digitálnych platforiem. Spojením síl získajú ABB a Formula E ideálnu pozíciu pre ďalšie posúvanie hraníc svetovej e-mobility.


“Nesmierne sa tešíme na partnerstvo s Formula E pri ďalšom písaní budúcnosti elektromobility,” uviedol výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer. “Dnes spájajú svoje sily dva priekopnícke koncerny ABB a Formula E a spoločne napíšeme ďalšiu kapitolu tohto vzrušujúceho športu.”

“Toto je historický deň pre Formula E a je mi cťou privítať v našom tíme svetového lídra v technológiách, firmu ABB, ako hlavného partnera Formula E spolu s jeho skúsenosťami vo svete elektriny a digitalizácie," uviedol zakladateľ a výkonný riaditeľ Formula E Alejandro Agag. "Obe naše spoločnosti radi posúvajú hranice toho, čo je možné. Ako partneri spoločne ukážeme našim fanúšikom nové prelomové technológie vo svetovom meradle.”

ABB ako popredný hráč na svetovom trhu s infraštruktúrou v oblasti e-mobility ponúka široké spektrum nabíjacích riešení pre elektrické autá, elektrické a hybridné autobusy ako aj elektrifikačné riešenia pre lode a železničnú dopravu. ABB vstúpila na trh s elektromobilitou v roku 2010 a dnes má najrýchlejšie rastúcu inštalovanú bázu vo svete počítajúcu viac ako 6 000 nainštalovaných rýchlobnabíjacích staníc.

Informácie o ABB FIA Formula E Championship

ABB FIA Formula E Championship sú sériou FIA v závodoch elektrických formulí a zároveň prvými pretekmi plne elektrických monopostov vo svete. Formula E prinesie tieto jedinečné preteky do ikonických svetových miest ako New York, Hong Kong, Paríž či Zürich.

Séria privíta 10 tímov a 20 jazdcov súťažiacich v 11 mestách na 5 kontinentoch v boji o titul ABB Formula E champion. Najbližší pretek usporiada Marakéš už 13. januára, ostatné tohtoročné preteky sa budú konať postupne až do júla.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 125-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcii. Skupina ABB zamestnáva 136 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.