ABB vyhrala objednávku na najväčšiu kanadskú fotovoltickú elektráreň

6. novembra 2013 – Spoločnosť ABB v spolupráci s koncernom Bondfield Construction vyhrala objednávku na dodanie 100-megawattovej (MW) fotovoltickej elektrárne pre Grand Renewable Energy Park v kanadskej provincii Ontario. Objednávka je v hodnote zhruba 80 miliónov USD.

Elektráreň je súčasťou 5 miliardovej (USD) investície konzorcia Samsung Renewable Energy a jej partnerov do "zeleného" projektu veterných a slnečných elektrární, ktoré by mali dokopy generovať 1 369 MW obnoviteľnej energie. Prvým krokom v tomto veľkom projekte je práve stavba 100 MW fotovoltickej elektrárne a 150 MW veternej farmy.

Podľa Medzinárodnej energetickej agentúry (IEA) vzrástla vlani v provincii Ontario kapacita fotovoltických elektrární o 267 MW, čo predstavuje 70-% medziročný nárast. Spoločnosť ABB zohráva v tejto expanzii nových fotovoltických inštalácií dôležitú rolu. Pre projekt dodáva výkonové aj automatizačné vybavenie, vrátane automatizačnej platformy pre výrobu elektriny z bežných ako aj obnoviteľných zdrojov Symphony™ Plus. ABB je tiež zodpovedná za inžiniering, inštaláciu elektrických zariadení, uvedenie do prevádzky a odtestovanie prevádzky. Stavebné a mechanické inštalačné práce má na starosti spomínaný koncern Bondfield Construction.

Elektráreň má byť uvedená do prevádzky v roku 2015, kedy začne produkovať 165 000 megawatthodín bezemisnej elektriny ročne, čo je dosť pre zásobenie 13 750 kanadských domácností. Zároveň prispeje k čistejšiemu životnému prostrediu tým, že sa do ovzdušia vypustí ročne o 162 000 ton emisií oxidu uhličitého menej.

ABB vo svojom portfóliu ponúka produkty a riešenia pre rezidenčné, komerčné aj priemyselné fotovoltické aplikácie spolu s podporou servisu a údržby. Spoločnosť ABB dodala viac ako 50 fotovoltických elektrární na kľúč po celom svete.

ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 150 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.

Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má zastúpenie v 4 mestách a zamestnáva zhruba 190 ľudí.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube

HľadajKONTAKT