ABB finalizuje wcielenie RGM Polycontrol w strukturę Grupy, rozwijając biznes w sektorze kolejowym

2013-11-15 - ABB, wiodący na świecie producent technologii energetyki i automatyki, ogłosił sfinalizowanie procesu wcielenia RGM Polycontrol, jednostki biznesu włoskiej spółki RGM S.p.A. z biurem w Genui, specjalizującej się w pomocniczych systemach zasilania dla pojazdów szynowych.
Przejęcie, które miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku, jest spójnym odzwierciedleniem strategii ABB, skierowanej na wzmacnianie pozycji firmy, jako istotnego dostawcy dla producentów taboru kolejowego oraz operatorów kolejowych. RGM Polycontrol od długiego czasu był doceniany we Włoszech za projekt i montaż przekształtników dla pokładowych rozwiązań pomocniczych stosowanych w wagonach metra, tramwajach, pociągach osobowych oraz lokomotywach. Zaledwie w ponad rok, w okresie którym firma zachowała swój stary znak towarowy, proces integracji został zakończony. Teraz asortyment przekształtników pomocniczych stworzy nową linię produktową, należącą do biznesu Przekształcanie Mocy w ramach Dywizji Napędy i Automatyzacja Produkcji.

„Z przyjemnością możemy ogłosić, że bardzo szybko wykonaliśmy ten ważny krok, dzięki aktywnej współpracy wszystkich, pracowników i menedżerów, zarówno ABB, jak i RGM Polycontrol” – powiedział Manrico Campinoti, Dyrektor Lokalnej Jednostki Biznesu Przekształcanie Mocy w ABB we Włoszech. „Fuzja otwiera przed nami cały świat możliwości: klienci mają obecnie dostęp do znacznie większego portfolio produktów nadzwyczaj wysokiej jakości, w przypadku których możemy liczyć na wsparcie usług serwisowych oraz sieci sprzedaży ABB na całym świecie”.

Przejęcie w jeszcze większym stopniu wzmacnia bazę przemysłową ABB we Włoszech, a szczególnie w rejonie Genui. Zespół biznesu kolejowego ABB we Włoszech posiada międzynarodowe znaczenie, dzięki obszernym zasobom w zakresie badań i rozwoju genueńskiej jednostki, skupionej na rozwoju modułowych, najnowocześniejszych produktów, które są wyjątkowo wydajne i niezawodne, zdolne do zaspokojenia popytu na konkurencyjnych rynkach.

Integracja z ABB znacząco wzmacnia potencjał wzrostu jednostki na rynkach eksportowych: w ciągu ostatnich kilku miesięcy, dzięki ważnym zamówieniom – takim jak niedawno podpisane dla nowego pociągu dużych prędkości – udział w eksporcie już wykazał symptomy oczywistego wzrostu. Otwarcie się na nowe, bardziej rozległe rynki, umożliwi również dalszą optymalizację produktów.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększać swoją efektywność, jednocześnie minimalizując oddziaływanie na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 150 000 pracowników w blisko 100 krajach świata.