Trenčiansky robotický deň predo dvermi

27. marca 2014 - Budúci týždeň sa v Trenčíne koná tradičný, už 9. ročník Trenčianskeho robotického dňa. Sme radi, že aj tento rok môžeme byť jeho súčasťou.

Trenčiansky robotický deň (TRD) je medzinárodná súťažná prehliadka robotov, ktorú organizuje Stredná odborná škola, Pod Sokolicami 14, Trenčín pod osobnými záštitami predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a primátora mesta Trenčín. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a jej cieľom je popularizovať vedu a techniku medzi mladými ľuďmi trenčianskeho regiónu. Ústrednou témou 9. ročníka TRD je ROBOHRANIE.

Žiaci základných a stredných škôl na TRD opäť súťažia v kategóriách Driver A, Driver B, Skladačky robotov a Freestyle. Súčasťou podujatia sú tiež prezentácie a workshopy vysokých škôl a firiem z oblasti robotiky, interaktívne hry, neoficiálne súťaže, hranie sa so stavebnicami a pod. Z pripravovaných akcií počas obidvoch dní sa môžete tešiť napríklad aj na čapovací robot ABB.

9. ročník TRD sa uskutoční v dňoch 2.-3. apríla 2014 v priestoroch trenčianskeho výstaviska Expocenter, a.s.


ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 150 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má ABB zastúpenie v šiestich mestách Slovenska a zamestnáva spolu takmer 900 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku sú aj firmy Pucaro v Piešťanoch a Power-One v Dubnici nad Váhom.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube

HľadajKONTAKT