АББ презентувала майбутнє співпраці людей і роботів: YuMi®

2014-09-16 - АББ презентувала YuMi – робот, який може безпечно працювати поряд з людиною. Ця інноваційна технологія має великий потенціал для застосування в промисловості
Компанія АББ представила перший у світі робот YuMi®, готовий до спільної з людиною роботи.

YuMi – робот з двома руками, який може безпечно працювати поряд з людиною. Він створений для нової ери автоматизації і може застосовуватися, наприклад, на конвеєрних лініях для складання невеликих деталей, де люди і роботи можуть поруч працювати. Назва YuMi – це скорочення фрази “you and me”, що англійською означає «ти і я».

YuMi був розроблений для задоволення виробничих потреб передусім у галузі побутової електроніки, де в процесі виробництва стоять особливі вимоги до гнучкості та швидкості. З часом застосування нової технології буде поширене на інші сектори ринку. YuMi – здатний до співпраці робот з двома маніпуляторами (або руками) для застосування на конвеєрній лінії, обладнаний сенсорною технологією – він має можливість відчувати і бачити. Робот має м'які руки із спеціальними накладками та обладнаний інноваційною технологією, котра дозволяє йому використовувати правильну силу тиску, що гарантує безпеку для людей-співробітників YuMi. При створенні робота безпека покладена в суть його функціонування, тому робот не потрібно відгороджувати сіткою чи іншим захисним обладнанням.

Робот YuMі характеризується надвичайною точністю рухів, завдяки чому він може бути використаний при монтажу делікатних і дрібних деталей механічних наручних годинників або компонентів мобільних телефонів, планшетів чи персональних комп’ютерів. Рухи YuMі настільки точні, що він може заволікти нитку в голку.

«Робот YuMі змінить уявлення людства про виробництво та промислові процеси, – заявив Пека Тітінен, керівник бізнес-напряму «Дискретна автоматизація та електропривід» компанії АББ. – YuMі відкриває необмежені можливості. Ми стоїмо на початку нової ери в промисловій автоматизації».

Пер Вегард Нерсет, керівник підрозділу «Робототехніка» додав: «Ім’я YuMi відображає справжній дух співпраці між людьми і роботами. Люди і роботи будуть працювати поруч над одним проектом ­– такого ми собі навіть уявити раніше не могли».

Комерційний запуск нового продукту YuMi відбудеться у квітні 2015 року під час Ганновер Мессе в Німеччині, найбільшої виставки промислових технологій.

Компанія АББ – лідер з технологій для енергетики та автоматизації. Технології АББ дозволяють промисловим підприємствам та енергетичним компаніям підвищувати свою продуктивність, знижуючи при цьому негативний вплив на довкілля. Компанія АББ працює у понад 100 країнах світу і нараховує близько 145 000 співробітників. В Україні компанія АББ розпочала роботу в 1992 році. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Донецьку, Запоріжжі, Львові, Миколаєві та Харкові працюють близько 200 співробітників.

SearchCONTACT US