Do Brna přijíždí Formule E

Praha, Česká republika, 24. září 2018 - Návštěvníci stánku ABB na brněnském MSV uvidí kromě přelomových průmyslových a robotických řešení včetně jednorukého robota YuMiho i nový model Formule E. Vedle toho mohou být účastníky atraktivních debat o budoucnosti průmyslu a jak ji ovlivňují nejmodernější technologie.


Společnost ABB a Formule E přinesou v páté sezóně Formule E kromě zbrusu nového designu několik vylepšení. Dvojnásobná kapacita baterie a dvojnásobný dojezd umožňují Gen2 týmům zůstat po celý závod v jednom voze. Formule E je pro ABB skvělým prostorem k prezentaci intenzivního vývoje svých technologických inovací.

Firma zde pravidelně stvrzuje pozici technologického průkopníka a globálního lídra v e-mobilitě a umožňuje doslova posouvat hranice možného v daném odvětví. Testování a vývoj, který na Formuli E společnost provádí, dokazují, jak zásadní proměnu v oblasti výroby komponentů a designu je možné prodělat za pouhé čtyři roky. Ty se již nyní promítají také do vývoje klasických silničních elektrických vozů.

Generální ředitelka ABB ČR a SR Tanja Vainio ke klíčovému partnerství s Formulí E dodává: „Jsme velmi hrdí, že budoucnost e-mobility můžeme tvořit společně s Formulí E. ABB a Formule E jsou přirozenými spojenci v oblasti elektrotechniky a digitálních technologií. Formule E navíc patří k hlavním průkopníkům v oblasti udržitelné dopravy a motosportu a toto spojení jednoznačně podporuje snahu společnosti ABB, aby svět fungoval bez spotřebovávání zdrojů planety.“

I proto bude nový model Formule E přímo v Brně a zájemci si jej mohou prohlídnout ve foyer haly P.Diskuse ke klíčovým otázkám průmyslu: jeho budoucnost a genderové vyvážení
Je schopno české školství schopno zajistit dostatek špičkových pracovníků pro strojírenství? Jak dosáhnout konkurenceschopnosti na globálním trhu? Je automatizace řešením pouze pro velké společnosti nebo i malé a střední podniky? Co je třeba k nastartování inovací v průmyslu? Proč je v technologických oborech zásadní nedostatek žen? Prognózy budoucího vývoje českého průmyslu hodlá ABB formulovat ve dvou diskusních panelech na klíčová témata s účastí předních odborníků v oboru.

První panel - pondělí 1. října 2018 od 16:15
První diskuse týkající se automatizace a robotizace se zaměří na širší souvislosti českého průmyslu. Přední osobnosti českého průmyslu a ekonomiky v této debatě budou pokládat otázky benefitů automatizace, přidané hodnoty českého průmyslu nebo provázanosti s českým vzdělávacím systémem a potřebami průmyslu.

„Otázka konkurenceschopnosti je v situaci zvyšujících se požadavků trhu a tempa inovací naprosto klíčová pro všechny aktéry českého strojírenství. Je proto nutné, aby české firmy i při současném ekonomickém boomu neusnuly na vavřínech a nezačaly z hlediska vývoje stagnovat. Světová konkurence nespí,“ vysvětluje Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR a účastník pondělní diskuze.

Účastníci panelu:
Tanja Vainio, ředitelka společnosti ABB ČR a SR
Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR
Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP ČR
Václav Novák, předseda představenstva M.L. Moran, a.s.
Jan Rafaj, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR

Druhý panel - úterý 2. října 2018 od 9:00
Druhý panel „Jak přivést vice dívek do techniky“ se bude věnovat důvodům významného nedostatku žen v technologických oborech a profesích. Diskutující budou hledat příčiny, proč nejsou technologie dostatečně atraktivní pro mladé dívky, jak mohou zástupci průmyslu a vysokého školství pomoci zvrátit tento nepoměr nebo jak narušit převládající stereotypy české společnosti.

„Přínosy rozmanitosti, včetně genderové rozmanitosti, jsou dnes široce rozšířené a známé. Pro české hospodářství, které je výrazně založeno na průmyslu a inovacích, je zlepšení genderové vyváženosti skvělá příležitost. Pro budoucí úspěch je navíc rozmanitost nezbytná. Začíná to zvýšením zájmu dívek a žen o vědu a techniku. ABB si jako firma rozmanitosti cení a společně s podnikatelskou a akademickou sférou bude zkoumat možnosti, jak zvýšení zájmu o vědu a techniku dosáhnout,“ dodává Tanja Vainio.

Účastníci panelu:
Tanja Vainio, generální ředitelka společnosti ABB ČR a SR
Petra Kotuliaková, zakladatelka společnosti „Aj Ty v IT“
Iva Burešová, docentka na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně
Petr Štěpánek, rektor VUT v Brně

Obě diskuse proběhnou na stánku společnosti ABB a budou otevřeny odborníkům, široké veřejnosti i novinářům.

Stánek ABB najdete v hale P pod číslem 095. Těšíme se na vás!ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je lídr a průkopník v oborech elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Zákazníci ABB pocházejí z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury z celého světa. V návaznosti na více než 130 let tradice inovací dnes společnost ABB tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a má dva jasné hodnotové cíle: přivést elektrickou energii z jakékoli elektrárny do jakékoli zásuvky a automatizovat různá odvětví od přírodních zdrojů až po finální výrobky. Jako titulární partner Formule E, mezinárodní kategorie závodů FIA pro vozidla s výhradně elektrickým pohonem, ABB posouvá hranice e-mobility a přispívá k udržitelné budoucnosti. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 147 000 zaměstnanců. www.abb.com.HledatKONTAKT