ABB Grupi müügitulu kasvas esimeses kvartalis

2013-04-24 - Juhtiva energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontserni ABB Grupp müügitulu kasvas tänavu esimeses kvartalis 9% vaatamata nõrgale majanduskeskkonnale.
Rahuldav tulemus arvestades ebakindlust maailmamajanduses.

Ettevõtte müügitulu ulatus 9,7 miljardi dollarini. Tellimused kasvasid protsendi võrra 10,5 miljardi dollarini. Intresside ja maksude eelne kasum jäi praktiliselt samaks, amortisatsioonieelne tegevuskasum kasvas 19% võrra. Kontserni kasum vähenes 3%.

„Arvestades jätkuvat ebakindlust maailmamajanduses, on aasta alguse tulemus rahuldav,“ märkis ABB Grupi tegevjuht Joe Hogan. „Kavatseme jätkuvalt hoida tasakaalustatud kuludistsipliini ning jätkata suunatud kasvu ärivaldkondades ja regioonides, kus meil on konkurentsieeliseid, eriti sellistes valdkondades nagu tööstus, energeetika ja taastuvenergia.“

Hogan lisas, et ABB tasakaalustatud toodete- ja teenusteportfell ning globaalne kohalolek on võimaldanud ettevõttel leida täiendavaid kasvuvõimalusi. „Näiteks oleme võitnud mõned olulised tellimused merendus-, kaevandus- ja robootikavaldkonnas ning suurendanud tellimusi arenevatelt turgudelt kümme protsenti,“ ütles Hogan.

Hogan tõstis esile eelmisel aastal ostetud ettevõtte Thomas & Betts edukat integreerimist ABB-ga. „Sünergia on õigel kursil. Mul on väga hea meel selle ostu üle, mis annab meile Põhja-Ameerika turul märkimisväärselt parema tasakaalustatuse,“ rõhutas Hogan, märkides samal ajal ära majanduskasvu aeglustumist USA-s.

„Ülejäänud aasta jooksul keskendume kulude ja kasv jätkuvale tasakaalustamisele. Makromajanduslikud näitajad on jätkuvalt ebaselged, mistõttu on raske ennustada ka arenguid. Kuid meie tugev täitmata tellimuste hulk aitab leevendada ka võimalikke tagasilööke. Usun, et me leiame edaspidigi kasumliku kasvu võimalusi.“

ABB (www.abb.com) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 145 000-le inimesele umbes sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: tootmine (tuulegeneraatorid, sagedusmuundurid, elektrikilbid, komplektalajaamad); müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingetooted, automaatikaprojektid, robotid) ning korrashoiuteenused tööstusklientidele. ABB on pälvinud neli korda (2007-2009, 2011) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Täiendav informatsioon käesolevas pressiteates sisalduva tehnilise terminoloogia kohta: www.abb.com/glossary

Otsi