ABB avarinis apšvietimas ypatingam pastatui

2016-09-29 - Kaip suderinti saugumo reikalavimus, energijos vartojimo efektyvumą ir išskirtinio dizaino aplinką?
„The Edge“ – taip pavadintame tvariausiame pasaulyje pastate Amsterdame ABB Guideway sukūrė naują avarinio apšvietimo standartą, kuomet žalios piktogramų lentelės pasižymi optimaliu matomumu dienos šviesoje, o galingas LED apšvietimas sumažina energijos suvartojimą 57 procentais, lyginant su standartinėmis fluorescencinėmis lempomis. Berėmis Guideway gražiai įsilieja į aplinką. Tai ir yra ABB avarinio apšvietimo privalumas - jis atkreipia dėmesį tik tada, kai to reikia.

Didesnis saugumas
Šiuolaikinėje architektūroje naudojamos didelės stiklinės sienos iškelia naujus reikalavimus evakuacijos maršruto žymėjimui. Ženklai turi būti aiškiai matomi dienos šviesoje, kad avarijos atveju žmonės matytų kelią. „The Edge“ pastato projektų vadovas „Deloitte“ Tim Sluiter sakė: "Didžiulės atviros erdvės: didelis atriumas ir atviri praėjimai - yra pilni dienos šviesos ir atspindžių, trukdančių matyti evakuacijos maršrutą. Tačiau Gateway kokybė yra tokia, kad ženklai labai gerai matomi. „Deloitte“ sauga ir sveikata yra natūraliai svarbūs, nes mūsų turtas yra žmonės, todėl turime jais rūpintis. Avarinis apšvietimas yra labai svarbus."


Energijos sąnaudų sumažinimas
Guideway evakuacijos maršruto ženklų piktogramų lentelė yra apšviečiama galingu 500 cd/m2. Dėka LED technologijos yra sutaupomi 57% energijos ir prailginamas tarnavimo laikotarpis iki 12 metų, lyginant su fluorescencinėmis technologijomis. 100 000 valandų tarnavimo laikas sumažina poreikį 10 kartų per 12 metų keisti šviesos šaltinį.

Dėmesys dizainui
"Šis pastatas yra skaidrus, švarių linijų ir pastatytas iš modernių medžiagų, o tai reiškia, kad nėra kur paslėpti storų nelygių šviestuvų. Mums reikėjo gražių, gerai suprojektuotų šviestuvų, kurie atitiktų mūsų pastato viziją. Galiausiai buvo apsispręsta dėl Gateway šviestuvų, kurie yra labai plokšti, siauri ir su plonu plieniniu rėmu. Savaime suprantama, jie atitinka visus norminius reikalavimus ir aiškiai matomi iš 32 metrų atstumo. "- Tim Sluiter.