Vánoční jarmark a sbírka věcí pro dobrou věc

2012-12-11 - Začátkem prosince proběhly ve dvou lokalitách vánoční dobročinné akce přímo v kancelářích ABB. V Ostravě se konal již tradiční vánoční jarmark, na kterém se prodávaly výrobky vyrobené lidmi s mentálním postižením, a v Praze jsme pořádali sbírku věcí pro charitativní bazar. Sbírku doprovázela nabídka občerstvení ze sociální firmy Café Rozmar.

Ostravský vánoční jarmark
Zaměstnanci měli možnost nakoupit malé vánoční dárky pro své rodinné příslušníky, ale i drobné dárky pro své kolegy na vánoční večírek. Výběr byl rozmanitý. Bylo možno nakoupit nejen svíčky a předměty z keramiky, ale i předměty ze dřeva, košíky, polštářky či drátěné zvonečky a jiné vánoční ozdoby. Prodaly se téměř všechny výrobky, které Středisko pracovní rehabilitace na jarmarku nabídla. Výtěžek z jarmarku přesáhl částku 5.500 Kč a bude využit právě na podporu služeb Střediska.Dobročinná sbírka v Praze
Zaměstnanci mohli věnovat do charitativního bazaru věci, které nepotřebují, ale nemají to srdce je vyhodit. Shromáždili jsme tak velké množství knížek, nevhodných dárků a jiných skvostů. Bazar několik dní poté pořádala sociální firma Café Rozmar, která zaměstnává mladé lidi lidí po odchodu z dětského domova, a nabízí jim tak první pracovní zkušenost. Během sbírky probíhal i prodej čerstvého občerstvení z kuchyně Rozmaru. Café Rozmar provozuje obecně prospěšná organizace Rozmarýna, kterou ABB dlouhodobě podporuje.


Jeden ze skvostů od zaměstnanců ABB v prodeji na charitativním bazaru. Celkový výtěžek z bazaru byl 54 427 Kč.

Hledat