ABB paziņo par Baldor ģeneratoru komplektu ražošanas komercdarbības pārdošanu Generac Holdings Inc.

2013-10-10 - Pārdošanas darījums notiek saskaņā ar ABB stratēģiju, kas paredz investīciju portfeļa pastāvīgu optimizēšanu.
ABB paziņoja, ka ir parakstīts līgums par Baldor ģeneratoru komplektu ražošanas komercdarbības pārdošanu Generac Holdings Inc. (Ņujorkas Fondu biržas – NYSE – nosaukums: GNRC, Genera). Generac ir vadošais ģeneratoru un citu ar motoru darbināmu preču ražotājs, kura galvenā mītne atrodas Vaukešā (ASV, Viskonsinas štats). Pārdošanas darījumu paredzēts veikt 2013. gada ceturtajā ceturksnī. Darījuma noteikumi netika izpausti.

ABB pārdod ģeneratoru komplektu ražošanas komercdarbību ierobežoto sinerģiju dēļ, ko tā rada ABB pamata investīciju portfelim, un arī tāpēc, ka Generac ir labākā stāvoklī, lai radītu papildu vērtību no šīs komercdarbības. Minētais komercdarbības veids tika pārņemts, ABB iegādājoties Baldor Electric 2011. gadā; tās īpatsvars Baldor kopējā apgrozījumā ir apmēram 3 procenti. Oškošas (ASV, Viskonsinas štats) Baldor ģeneratoru komplektu ražotnē tiek ražoti plaša klāsta pārnēsājami, rezerves, pamata jaudas un maksimālās jaudas ģeneratori (3–2 500 kW), kas darbināmi ar LP gāzi, dabasgāzi vai dīzeļdegvielu atbilstoši jebkādas jaudas prasībām.

ABB izpilddirektors Ulrihs Špīshofers (Ulrich Spiesshofer): „Šā komercdarbības veida pārdošana atbilst mūsu stratēģijai, kas paredz mūsu investīciju portfeļa pastāvīgu optimizēšanu un mūsu pūliņu novirzīšanu rentablas izaugsmes nodrošināšanai mūsu galvenajos automatizācijas un enerģētikas tehnoloģiju uzņēmumos. Kopumā starp ABB un Baldor valda lieliska saderība, ko apliecina jau radītā vērtība.”

Baldor izpilddirektors Ronalds Takers (Ronald Tucker) piebilda, ka labumu no darījuma gūs gan abu uzņēmumu darbinieki, gan klienti. „Pēc šā pārdošanas darījuma Baldor varēs koncentrēt savu uzmanību uz rūpniecisko elektromotoru un mehānisko enerģijas transmisijas preču ražošanu atbilstoši ABB pamata preču portfelim, vienlaikus veicinot to, ka ģeneratoru komplektu ražošanas komercdarbība turpmāk tiks veikta uzņēmumā, kura darbība pilnībā vērsta uz šāda veida preču ražošanu, izplatīšanu un pārdošanu.”

Generac (www.generac.com) ir plaša klāsta ģeneratoru un citu ar motoru darbināmu preču dizaina un ražošanas līderuzņēmums. Lielākā mājsaimniecības, vieglās un smagās rūpniecības un būvniecības tirgu piegādātāja Generac enerģētikas preces ir pieejamas dažādās pasaules valstīs plašā neatkarīgu dīleru, mazumtirgotāju, vairumtirgotāju un iekārtu nomas uzņēmumu tīklā.