Švédská posila ve vedení české pobočky švýcarského koncernu

Novým ředitelem divize Výrobky nízkého napětí ABB ČR jmenován Theodor Swedjemark
Praha, 7. března 2014 - Společnost ABB, přední světový dodavatel technologií pro energetiku a automatizaci oznámila jmenování Theodora Swedjemarka na pozici ředitel divize Výrobky nízkého napětí. Swedjemark se za dobu 8 let svého působení v ABB podílel na řadě úspěšných akvizic, jako například akvizice společností Baldor, EL-BI, Lorentzen & Wettre či softwarových firem Ventyx a Newron System. Swedjemark přichází z Curychu, kde měl globální odpovědnost v oblasti fúzí a akvizic v rámci divizí Výrobky nízkého napětí a Výrobky pro energetiku.

„Česká divize Výrobky nízkého napětí má velmi dobrou pověst a pozici, a tak je pro mne ctí, že se mohu stát součástí takto úspěšného týmu,” svěřil se Swedjemark a dodává: „mojí vizí je navázat co nejužší spolupráci s celým týmem a společně definovat a následně také realizovat růstový plán našeho byznysu. Vidím řadu příležitostí k růstu, jak v rámci vlastní divize, tak napříč divizemi společnosti ABB Česká republika.“

Swedjemark je absolventem Univesity school of management ve švédském Linkpingu v oblasti Financí a managementu. Během své kariéry žil kromě Švédska a Švýcarska také v USA, Německu a Malajsii, kde pracoval na Švédském velvyslanectví v Kuala Lumpur. Ve společnosti ABB je od roku 2006.

Theodor Swedjemark je švédské národnosti a kromě rodného jazyka hovoří anglicky a německy. Rád hraje na klavír a je vášnivým sběratelem nejrůznějších hudebních nahrávek.


ABB (www.abb.cz) je přední světovou společností působící v oblasti energetiky a automatizace. Umožňuje zákazníkům ze sféry průmyslu a výroby a distribuce energií zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu jejich činností na životní prostředí. ABB má kolem 150 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. V České republice působí na osmi lokalitách a zaměstnává více než 3 300 lidí.

HledatKONTAKT