ABB odkupuje KEYMILE pre posilnenie svojho digitálneho portfólia

4. júla 2017 - Spoločnosť ABB včera oznámila akvizíciu firmy KEYMILE Group za účelom posilnenia svojho portfólia na poli komunikačných sietí. KEYMILE so sebou do ABB prinesie nielen svoje kľúčové produkty, softvér a služby ale tiež svoju R&D základňu, ktoré spoločne podporia digitálnu ponuku ABB Ability. Cena transakcie nebola zverejnená a k jej uzatvoreniu by malo prísť v 3. štvrťroku 2017.

Spoločnosť KEYMILE so sídlom v nemeckom meste Hanover zamestnáva vo svete celkovo 350 pracovníkov. Bola založená v roku 2002 zlúčením troch technologických koncernov v Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku. V súčasnosti patrí medzi popredných výrobcov novej generácie dátových prenosových systémov. Systémy firmy KEYMILE slúžia pre zabezpečenie spoľahlivého spojenia v náročných kritických aplikáciách telekomunikačných sietí železničných a energetických spoločností či mobilných operátorov a doteraz boli nainštalované vo vyše 100 krajinách sveta.

Spoľahlivé informácie sú kľúčom k rýchlym a presným rozhodnutiam v dnešnom automatizovanom svete. Práve operácie v strategických systémoch, akými sú napríklad elektrické siete, si vyžadujú dostatočne zabezpečené komunikačné siete využívajúce špeciálne technológie, protokoly či softvér.

“ABB je globálnym lídrom v komunikačných sieťach pre zákazníkov na poli výkonových technológií. Akvizícia firmy KEYMILE túto pozíciu ešte posilní a rozšíri náš dosah na trhu v priemyselnej oblasti a v sektore dopravy a infraštruktúry,” uviedol riaditeľ divízie ABB Elektrické siete Claudio Facchin. “Tento krok podporuje naše plány pre ďalší rast firmy v oblasti digitalizácie a nášho digitálneho portfólia ABB Ability, vďaka ktorému sa môžeme podpisovať pod projekty silnejších, inteligentnejších a zelenších sietí.” Zhruba 120 zamestnancov firmy KEYMILE sa stane súčasťou spomínanej divízie ABB.

“Spoľahlivé telekomunikácie sa stávajú pri náraste rôznych prepojených zariadení čoraz dôležitejšie. Zatiaľ čo digitalizácia prináša príležitosti pre zefektívnenie prevádzky a optimalizáciu aktív, znamená tiež zložitejšiu úlohu v zabezpečení kritických a strategických prevádzok,” oznámil výkonný riaiditeľ firmy KEYMILE Rolf Unterberger. “Sme veľmi radi, že sa staneme súčasťou ABB a budeme pokračovať vo vývoji najmodernejších riešení pre prevádzkovateľov sietí.”ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 125-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcii. Skupina ABB zamestnáva 132 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT