Першу Дослідницьку премію компанії АББ на честь Губертуса фон Грюнберга присуджено доктору Джефу Беертену

2016-10-25 - Цюріх, Швейцарія, 20 жовтня 2016 року. Доктор Джеф Беертен з Льовенського католицького університету, Бельгія, отримає грант на 300 000 дол. США протягом наступних трьох років для продовження досліджень передових енергетичних технологій
Доктор Джеф Беертен з Льовенського католицького університету (KU Leuven) та EnergyVille, співробітник докторантури Дослідницького фонду Фландрії (FWO), Бельгія, став першим лауреатом Дослідницької премії АББ на честь Губертуса фон Грюнберга. На церемонії перед більш ніж сотнею міжнародних дослідників, д-р Беертен був визнаний за його докторську дисертацію «Моделювання та управління енергомережами постійного струму». Його було обрано серед 69 претендентів з провідних установ по сьому світу, що представляли широкий спектр дисциплін. Призначена на честь колишнього голови компанії АББ д-ра Губертуса фон Грюнберга, ця премія визнає видатні наукові роботи в галузі енергетики та автоматизації і супроводжується одним з найвищих дослідницьких грантів у своєму роді. Її будуть присуджувати кожні три роки.

«Як лідер з передових технологій та світовий експерт в цифровій галузі, наша компанія рада підтримати новаторські дослідження, пов’язані з Енергетичною та Четвертою промисловою революціями, – зазначив виконавчий директор компанії АББ Ульріх Шпісхофер. – Я вітаю Джефа Беертена, чия робота виділяється своєю придатністю до вирішення реальних проблем в галузі енергетики та автоматизації».

Дисертація Джефа Беертена пропонує нове розуміння явищ, що визначають стабільність енергетичних мереж постійного струму високої напруги (HVDC), які взаємодіють з існуючими енергетичними мережами змінного струму високої напруги (HVAC). Двоточкові системи постійного струму високої напруги (HVDC) вже застосовуються і пропонують більш ефективний та економічний спосіб передачі великих обсягів електроенергії на великі відстані. Складні енергомережі постійного струму високої напруги (HVDC), що взаємодіють з існуючою інфраструктурою для змінного струму (АС), пропонують рішення для ефективної та рентабельної передачі електроенергії з відновлюваних джерел до місць кінцевого споживання. Однак, сучасні інструменти для вивчення великомасштабних (наприклад континентального масштабу) енергетичних систем призначені, як правило, для розуміння особливостей функціонування енергомереж змінного струму. Джеф Беертен розробив нові інструменти, моделі та методи для проектування та управління складними енергомережами постійного струму високої напруги (HVDC), що використовують силові електронні конвертери зі швидким перемиканням для перетворення змінного струму в постійний (AC-DC), щоб поліпшити розуміння того, як сучасні енергомережі змінного струму високої напруги (HVAC) будуть взаємодіяти з майбутніми енергомережами постійного струму високої напруги (HVDC).

Джеф Беертен здобув свій докторський ступінь у 2013 році з привітанням від Ради екзаменаторів (найвища відзнака університету KU Leuven). Він був одним з основних членів в дослідницькій групі професора д-ра Ронні Белманса – свого наукового керівника – протягом восьми років.

З приводу присудження премії, д-р Беертен зазначив: «Я пишаюся та радію, що можу прийняти цю виняткову винагороду. Я хотів би подякувати АББ за грант і за цю унікальну можливість продовжити мою роботу в галузі електроенергетичних систем. Це нове дослідження кидає виклик попереднім підходам до створення, управління та експлуатації електричних мереж. Це нагадує нам, що ми маємо прийняти ці зміни, піддаючи сумніву існуючі парадигми та мислячи широко і нестандартно».

Цією дослідницькою премією АББ пропонує наступному поколінню дослідників необхідну підтримку, щоб втілювати їхні ідеї та бачення під час роботи над розробкою та представленням інноваційних результатів міжнародним науковим та діловим колам.

Рішення щодо присудження премії було прийнято міжнародним журі, у складі професора Роберта Армстронга, Массачусетський технологічний університет (MIT); професора Ульрике Гросснера, Федеральний технологічний інститут (ETH Zürich); професора Ніни Торнхілл, Імперський коледж Лондону; професора Чжеяо Вана, Університет Цинхуа, Пекін; Базмі Хусейна, Технічного директора компанії АББ та д-ра Губертуса фон Грюнберга, голови Ради директорів компанії АББ з 2007 по 2015 роки.

Про компанію АББ

Компанія АББ ( www.abb.ua ) – лідер з технологій для промисловості.  Технології АББ дозволяють енергетичним, промисловим і транспортним компаніям підвищувати свою продуктивність, знижуючи при цьому негативний вплив на довкілля. Компанія АББ працює у майже 100 країнах світу і нараховує близько 135 000 співробітників. В Україні компанія АББ розпочала роботу в 1992 році. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Запоріжжі та  Львові працюють більше 100 співробітників.