Nová Collaborative Operation centra rozšiřují síť ABB ve Spojených státech a v Evropě

Curych, Švýcarsko, 31. května 2017 – Síť společnosti ABB rozšiřují dvě nová inženýrská servisní centra ABB Ability poblíž Miami na Floridě a u italského Janova. Centra fungují jako centrální nervová soustava pro zařízení a systémy vybavené technologií ABB.
Velké množství čidel přenáší do center údaje o stavu a výkonu zařízení a důležitých systémů, kde jsou pomocí specifického software nepřetržitě analyzovány. Získané informace okamžitě umožňují inženýrům pohotově diagnostikovat možné problémy, doporučovat preventivní údržbu nebo navrhovat opatření na zvýšení výkonu. Odborníci ABB a zákazníci úzce spolupracují a na základě dat průběžně přijímají rozhodnutí, která zvyšují provozní výkon a obchodní ziskovost.

Vedle nových dvou center již ABB provozuje inženýrská servisní centra v Singapuru, v norském Billingstadu, v Helsinkách, ve švédském Västerås, v San Diegu v Kalifornii a v Dalfsenu v Nizozemsku. Centra slouží zákazníkům například v odvětví námořní dopravy a přístavů, kde se řídí zásadou „směřovat za sluncem“. ABB poskytuje námořním flotilám podporu v reálném čase: software ABB spojuje předpověď počasí s údaji o plavidle a nákladu, a kapitánovi tak pomáhá stanovit ideální trasu plavby.„Otevření těchto dvou nových center dokazuje naši vedoucí úlohu při vytváření nových hodnot a možností využití velkých objemů dat („big data“) pro naše zákazníky,“ uvedl Peter Terwiesch, prezident divize Průmyslová automatizace ABB Group. „Společnost ABB v současnosti dálkově monitoruje více než 700 lodí a průběžně jim poskytuje podporu v reálném čase. Tento počet do roku 2020 vzroste na 3000.“

Collaborative Operation představuje skutečné využití internetu věcí a je součástí ABB Ability, portfolia špičkových digitálních řešení. Podobná inženýrská servisní centra nabízejí technologie pro řízení výkonu, dálkové monitorování a prediktivní analýzu s cílem zajistit bezpečnost a zlepšit provozní efektivnost a produktivitu v různých odvětvích, k nimž patří výroba cementu, chemický průmysl, výroba, námořní doprava, výroba a zpracování kovů, těžební průmysl, těžba a zpracování ropy a zemního plynu, přístavy, výroba papíru a celulózy, výroba elektrické energie a vodárenství.

Další informace o Collaborative Operation a specifických aplikacích najdete na stránce ABB http://new.abb.com/process-automation/process-automation-service/collaborative-operations.

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je lídr a průkopník v oboru elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Zákazníci ABB pocházejí z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infastruktury z celého světa. V návaznosti na více než 125 let tradice inovací společnost ABB dnes tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a je hybnou silou energetické a čtvrté průmyslové revoluce. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 132 000 zaměstnanců. www.abb.com.HledatKONTAKT