A tavaly hagyományteremtő céllal létrehozott Telenor Etikus Vállalat Díjat a Transparency International Hungary és a Telenor közösen 2013-ban is meghirdette, hogy elismerje a vállalatok etikus működés iránti elkötelezettségét és erőfeszítéseit. A pályázattal és a díjazott programokkal pozitív és sikeres példákat kívánnak bemutatni a hazai üzleti kultúra fejlesztésének érdekében. Pályázni egy konkrét és már megvalósított vállalati integritási program bemutatásával lehetett. A zsűri hangsúlyozta, hogy az ABB, mint multinacionális vállalat egy részletes és hatékony megfelelőségi programmal rendelkezik, mely helyi szinten is sikeresen került adaptálásra.
Az ABB a „zéró tolerancia” elvét alkalmazza: alapvető elvárása munkatársaival szemben, hogy ne kövessenek el jogsértést, hanem mindig a szabályok betartásával, tisztességesen és nyíltan versengjenek, kerüljék az olyan helyzeteket, amelyekben a személyes érdekek a vállalat érdekeivel ütköznének és aktívak legyenek a megfelelőségi program szélesítésében. Az ABB elutasítja az olyan megállapodásokat, melyek a verseny torzításához vagy korlátozásához vezetnek.
A program számos innovatív elemet tartalmaz, mely a zsűri értékelése értelmében jelentős szerepet játszott a díj odaítélésében. Ezek közé tartozik a valamennyi dolgozót érintő, üzleti etikai dilemmákat elemző e-learning képzés, a széleskörű kommunikáció, mely megjelenik internetes és intranetes felületeinken, a hírlevelekben és a munkahelyi posztereken, a különböző elektronikus támogató rendszerek kifejlesztése és az ombudsperson program. Utóbbi lényege, hogy e posztra egy, az üzleti területen dolgozó munkavállalót választanak, aki közvetlenebbül elérhetővé teszi a kollégák számára az üzleti etikával kapcsolatos ismereteket, és segít orvosolni a felmerülő gyakorlati problémákat.
A cég elkötelezte magát az erőforrás-hatékony termékek és rendszerek kifejlesztése mellett: állandó párbeszédet folytat vevőivel, hogy azok a környezetvédelem szempontjából legkedvezőbb terméket, rendszert vagy megoldást választhassák. Nagy hangsúlyt fektet a megújuló energiaforrások hasznosítására: saját beruházásként fóti fióktelepén egy naperőművet épített azzal a céllal, hogy így biztosítsa a gyár energiaellátásának jelentős részét.
A vállalat több innovatív beruházást is támogatott, például megoldásai támogatják Magyarország és Közép-Európa legnagyobb geotermikus erőművének működését.
Az ABB 2012 végén a SKANSKA Green House irodaházba költözött, mely az első olyan épület Magyarországon, amely LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) platinum minősítéssel rendelkezik.
Az ABB elkötelezett a fenntartható közlekedés iránt: népszerűsíti a környezetkímélő, hatékony és lehetőleg megújuló energiával működő közlekedési eszközök használatát, és saját járműflottájában is van elektromos autó. Ezek használhatóságának fokozására 2012 áprilisában az ABB üzembe helyezte Magyarország első ultragyors töltőállomását Budapesten, a MOL Európában is egyedülálló környezetbarát töltőállomásán.