Nejmenší multifunkční robot v akci na strojírenském veletrhu v Brně

Již za pár dní ožije brněnské výstaviště Mezinárodním strojírenským veletrhem (29. 9. - 3. 10.), který s každoroční účastí více než 1 500 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků patří mezi nejvýznamnější průmyslové veletrhy ve střední Evropě. Ze zahraničí přijíždí přes 35 % vystavovatelů a 10 % návštěvníků. Mezi vystavovateli nebude chybět energetický koncern ABB, který představí již tradičně to nejnovější z oblasti automatizace výroby.
Velký výběr špičkových technických a technologických novinek společnosti ABB se zaměřuje především na výrobky, řešení a s nimi související služby zvyšující průmyslovou produktivitu a energetickou účinnost. Lucie Melicharová Jandová, ředitelka PR a marketingové komunikace uvedla: „Naše společnost představí na letošním strojírenském veletrhu v Brně již 7. generaci velkých průmyslových robotů s řadou vylepšení týkajících se přesnosti, nosnosti, rychlosti, ale také 15% snížení spotřeby a 20% snížením celkových nákladů na provoz. Naše společnost se může pochlubit také tím, že v současnosti téměř 60 % jejích celosvětových tržeb souvisí s energeticky účinnými produkty či službami, které pomáhají našim zákazníkům šetřit energii, a tedy snížit náklady i dopad na životní prostředí.“

Návštěvníky zaujme i robot IRB 120. Tento nejmenší víceúčelový průmyslový robot společnosti ABB váží pouhých 25 kg a dokáže manipulovat s břemenem o hmotnosti až 3 kg (4 kg ve svislé ose) s dosahem ramene 580 mm. Mezi jeho typické aplikace patří obsluha strojů, manipulace s materiálem, montáž, nanášení hmot a nástřik. Na veletrhu se však představí ve zcela jiné návštěvníky již velmi oblíbené podobě, jako tzv. FlexBeer, neboli robotický výčep. V hale G, u stánku 030, kde ABB vystavuje, bude představena také ucelená řada produktů pro balení a paletizaci - FlexPicker a SW PickMaster a RW Plastics.

ABB patří mezi přední výrobce technologií pro energetiku a automatizaci a na Strojírenském veletrhu již tradičně představí novinky z oblasti technologií, které zvyšují konkurenceschopnost zákazníků a napomáhají efektivnímu využití elektrické energie. Technologie pro efektivní využívání energie mají v současné době 65% podíl na tržbách společnosti. ABB patří celosvětově mezi průkopníky nových technologií a stejně tak v České republice klade velký význam na budování nových inženýrských a výzkumných center. V České republice v této oblasti zaměstnává zhruba 80 lidí. Investice do výzkumu a vývoje nových technologií jsou pro společnost ABB klíčové. Jejich výše v rámci ABB Group dosahuje 1,5 miliardy dolarů ročně.

HledatKONTAKT