АББ і Aibel стануть партнерами в області морських вітряних систем

2016-10-10 - Aibel співпрацюватиме з АББ для реалізації проектів по проектуванню, матеріально-технічному забезпеченню та будівництву морських платформ. AББ орієнтована на постачання ЛЕП високої напруги на постійному струмі (HVDC).

AББ та Aibel сьогодні оголосили про стратегічне партнерство для постачання сучасних інтегрованих вітрових рішень. AББ зосередиться на своїй технології HVDC, тоді як Aibel займуться проектуванням, матеріально-технічним забезпеченням, будівництвом і введенням в експлуатацію морських платформ. Партнерство поєднуватиме в собі ключові компетенції двох компаній, що поставляють кращі у своєму класі рішення. Партнери співпрацюватимуть в області розробки, проектування й оптимізації роботи морських вітропарків.

"Ми пишаємося своєю співпрацею з Aibel, яка дозволить використати величезні можливості поточної енергетичної революції. Разом ми маємо намір розвивати наш бізнес, доповнюючи сильні сторони один одного, надаючи унікальні послуги для наших замовників у сфері енергії вітру, - заявив Виконавчий директор компанії AББ Ульріх Шпісхофер. "Подібне стратегічне партнерство є одним із пріоритетів нашої стратегії «Наступний рівень»; воно стимулюватиме зростання, при цьому істотно знижуючи можливі ризики"

Інтеграція електроенергії, що виробляється вітровими електростанціями, в національні електричні мережі вимагає складного технічного проектування. Ключовим елементом тут є перетворення змінного струму (AC) в постійний (DC) для передачі з малими втратами (часто на великі відстані) та подальшого підключення віддалених морських вітрових електростанцій до електричних мереж на материку. Постійний струм потім перетворюється назад в змінний і розподіляється між кінцевими споживачами. Система HVDC включає складну технологію, що забезпечує оптимальну інтеграцію поновлюваних джерел енергії і контролю енергетичних потоків. Морська частина системи HVDC розміщується на спеціально розробленій платформі.

"Ми дуже раді нашій співпраці з AББ. В обох компаній є великий досвід надання передових рішень у відповідних областях. Раніше ми успішно працювали разом, і я переконаний, що з нашими перевагами ми станемо лідерами в даній області", - повідомив Ян Скугсет, Президент та Генеральний директор компанії Aibel.
Технологія HVDC ідеально підходить для ефективної та надійної передачі великих об'ємів енергії на далекі відстані, а також для інтеграції віддалених поновлюваних джерел енергії, наприклад, енергії вітру. Компанія AББ почала розвиток цієї технології більше ніж 60 років тому, а в 1990-і роки створила рішення HVDC Light із застосуванням інвертора напруги. Компанія AББ є лідером на ринку HVDC, загальна потужність інстальованої бази досягає 120 000 МВт, що складає близько половини світової інстальованої бази. Це включає в себе 18 з 24 проектів VSC HVDC по всьому світу, що були введені в експлуатацію.

"Передача електроенергії від морських вітрових станцій по своїй суті є складним комплексом, який потребує застосування передових технологій, і АББ має значний досвід у цій сфері. Партнерство з Aibel допоможе нам використати спеціалізовані компетенції обох компаній та поліпшити нашу загальну пропозицію для замовників, - додав Клаудіо Факін, Президент бізнес-напрямку «Електричні мережі» AББ. - Це зміцнить нашу стратегію «Наступний рівень» та дозволить зосередитися на розвитку наших основних передових технологій, таких як HVDС, а також будувати нові бізнес-моделі, оскільки ми маємо бажання використати всі вигідні можливості для росту.»

Про компанію АББ

Компанія АББ (ABBN: SIX Swiss Ex) – лідер з технологій для обладнання для електрифікації, роботизації та електроприводу, промислової автоматизації та електричних мереж. Компанія працює із замовниками в сфері енергетики, промисловості, транспорту і інфраструктури по всьому світу. Протягом більше 40 років АББ створює майбутнє цифрового формату промисловості. Маючи більш ніж 70 млн. підключених пристроїв встановленої бази обладнання та більше ніж 70 000 систем управління в усіх споживчих сегментах, компанія АББ має ідеальне становище, щоб отримати переваги від Енергетичної та Четвертої промислової революції. 130 років провідного досвіду дозволяє компанії АББ успішно вести бізнес у майже 100 країнах світу і нараховує близько 135 000 співробітників. (www.abb.com ).

В Україні компанія АББ розпочала роботу в 1992 році. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Запоріжжі та Львові працюють більше 100 співробітників.

Про компанію Aibel

Компанія Aibel налічує близько 5000 співробітників і орієнтована на галузь нафти, газу та поновлювані джерела енергії, забезпечуючи проектування, будівництво, модернізацію та технічне обслуговування. Компанія має два будівельно-монтажні майданчики: в Хеугесунні (Норвегія) та в Таїланді. Будівельно-монтажний майданчик в Хеугесунне був створений більше 100 років тому і є одним з найбільших в Норвегії сьогодні.

SearchCONTACT US