Investíciou do Enbala Power Networks vyvinie ABB nové sieťové softvéry

9. marca 2017 - Spoločnosť ABB investovala cez svoje investičné rameno ABB Technology Ventures do firmy Enbala Power Networks, ktorá patrí medzi popredných vývojárov softvéru pre riadenie distribučných sietí elektrickej energie.

Prevádzkovatelia sietí v súčasnosti čoraz viac potrebujú a využívajú digitálne riešenia, ktoré by im pomohli vysporiadať sa s rastúcim objemom obnoviteľných zdrojov. Ich využívanie je však časovo obmedzené alebo nevyspytateľné a optimalizácia sietí v reálnom čase je preto nevyhnutná, pričom veterných turbín a fotovoltaických panelov pribúda.

Spoločnosti ABB a Enbala spájajú svoje sily, aby vyvinuli nový systém pre riadenie distribuovaných zdrojov energie (DERMS), ktorý prevádzkovateľom sietí a energetickým koncernom pomôže efektívne takéto zdroje riadiť a zároveň zaistiť bezpečnú a efektívnu prevádzku distribučných sietí.

“Veľmi sa tešíme na spoluprácu s naším novým partnerom Enbala, ktorý je veľmi rýchlo rastúcim hráčom na poli riadiacich a optimalizačných softvérov v segmente energetiky,” uviedol riaditeľ ABB pre technológie Bazmi Husain. “Táto investícia povedie k ďalšiemu rozšíreniu našej ponuky ABB Ability v oblasti digitalizácie, ktorá našim zákazníkom pomôže lepšie využiť príležitosti na poli distribuovaných zdrojov energie.”

Obe spoločnosti budú pracovať aj na nových možnostiach integrácie distribuovaných zdrojov energie do riešení ABB na poli tzv. microgrids.

“Investícia významného technologického koncernu ako ABB prináša vysokú hodnotu pre našich zákazníkov a celý priemyselný segment,” uviedol výkonný riaditeľ a prezident firmy Enbala Arthur “Bud” Vos. “Veríme, že toto partnerstvo prinesie ďalšie inovácie, ktoré povedú k oveľa širšiemu využívaniu distribuovaných zdrojov energie. Tešíme sa na spoluprácu s ABB na tejto strategickej iniciatíve.”
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúre na celom svete. S viac ako 125-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcii. Skupina ABB zamestnáva 132 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT