ABB na Targach Hanowerskich 2017: wartość dla klienta w erze cyfrowej

2017-04-24 - Innowacje technologiczne ABB pomagają klientom wykorzystywać możliwości, jakie dają rewolucja energetyczna i czwarta rewolucja przemysłowa
Podczas tegorocznych Targów Hanowerskich (24-28 kwietnia) ABB przedstawi ABB Ability™, wiodącą na rynku ofertę rozwiązań cyfrowych, która w sposób bezpośredni nawiązuje do hasła targów „Integrated Industry – Creating Value”. Portfolio ABB Ability składa się z ponad 180 rozwiązań opartych na technologii cyfrowej, które wykorzystują przemysłowy internet do tworzenia połączonych cyfrowo urządzeń, systemów i usług. W erze cyfrowej tego typu rozwiązania znacznie podnoszą poziom produktywności i obniżają koszty utrzymania, a zużycie energii zmniejszają nawet o jedną trzecią.

W ofercie cyfrowej ABB Ability znajdują się rozwiązania z obszaru zarządzania wydajnością, przeznaczone dla branż, w których kluczową rolę odgrywają zakłady produkcyjne i systemy; systemy sterowania dla przemysłu przetwórczego; usługi zdalnego monitorowania robotów, silników i maszyn; systemy sterowania budynkami i platformami morskimi, a także infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych. Część wyspecjalizowanej oferty obejmuje między innymi zarządzanie energią w centrach przetwarzania danych i optymalizację żeglugi dla floty morskiej.

Oprócz tego ABB po raz pierwszy zaprezentuje najnowsze dokonanie w zakresie HVDC Light® - przełomowej technologii, którą firma opracowała 20 lat temu, aby przesył dużych ilości energii elektrycznej na jeszcze większe odległości stał się realny z punktu widzenia technicznego i ekonomicznego. Dywizja Produktów i Systemów Energetyki ABB jest preferowanym partnerem na całym świecie dla tych zakładów użyteczności publicznej, które chcą budować lub rozwijać swoją infrastrukturę energetyczną.

Innym przełomowym osiągnięciem w branży, które zostanie zaprezentowane podczas targów, jest ABB Ability Smart Sensor – kieszonkowych rozmiarów inteligentny czujnik przeznaczony dla silników elektrycznych. Po raz pierwszy przedstawiony na zeszłorocznych Targach Hanowerskich, jest już dostępny na rynku europejskim, a wkrótce zostanie wprowadzony również na rynek amerykański. To rozwiązanie monitorujące stan urządzenia, oparte na technologii inteligentnej detekcji, może przekształcić miliony silników niskiego napięcia w inteligentne, podłączone do sieci maszyny.

Według obliczeń ABB, konserwacja predykcyjna bazująca na danych z inteligentnego czujnika pozwala skrócić czas przestojów nawet o 70 proc., wydłużyć czas eksploatacji silników nawet o 30 proc. oraz obniżyć zużycie energii o 10 proc. Czujniki mogą zostać w ciągu minut fabrycznie zamontowane na nowych silnikach lub zainstalowane jako dodatkowe wyposażenie na już działających urządzeniach. Dostępne są zarówno dla silników produkcji ABB, jak i innych producentów.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest liderem w technologiach dla energetyki, robotyki i systemów napędowych, automatyki przemysłowej i sieci energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 125-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Grupa ABB zatrudnia około 132 000 pracowników w ponad 100 krajach świata. www.abb.pl

Szukaj