Solidus ABB trečiasis ketvirtis: visuose padaliniuose

2013-10-24 - ABB pranešė apie 2013 m. trečiojo ketvirčio didesnes pajamas, pelną ir pinigų srautus visuose padaliniuose.
Užsakymai, kuriuos daugiausia lėmė klientų investicijos į didesnį našumą ir efektyvumą, didėjo lyginant su atitinkamu 2012 m. ketvirčiu, o tuo tarpu dideli projektai ir vėl buvo atidėti – daugiausia dėl neaiškios ekonominės situacijos. Strateginis elektros sistemų padalinio perskirstymas taip pat lėmė mažiau didelių užsakymų.

"Tai buvo geras ketvirtis, kurį mes puikiai įvykdėme. Nepaisant neiškios ekonominės situacijos, augo pajamos, pelnas, pinigų srautai ir grynasis pelnas," - sakė Ulrich Spiesshofer, ABB vykdantysis direktorius. "Mes augome daugelyje pagrindinių rinkų, įskaitant Kiniją ir Vokietiją, ir mūsų pagrindinių užsakymų lygis grįžo į "metai iš metų" augimo lygį. Projektinių konkursų tokiuose sektoriuose, kaip elektros energijos perdavimas, nafta ir dujos toliau daugėjo, bet didelių užsakymų kiekis išliko mažas.

"Taip pat galime nuveikti daugiau gerindami veiklos rezultatus bei suteikdami didesnę vertę visoms suinteresuotosiomis šalimis," - sakė jis. "Pavyzdžiui, galime pelningai augti, skverbdamiesi į rinkas - daugiau pardavimų mūsų esamiems klientų segmentams - ir spartinant plėtrą bei inovatyvių produktų ir sprendimų rinkodarą. Mes taip pat toliau plėsimės į patrauklias rinkas, tiek augdami organiškai, tiek toliau užpildydami portfelio spragas įsigijimais.

"Antra svarbi sritis yra pagerinti bendradarbiavimą visose įmonėse, taip sukursime vertę klientams ir pateiksime jiems bendrą ABB automatikos ir elektros portfelį. Glaudesnis bendradarbiavimas leis pakelti produktyvumą į kitą lygmenį.“

"Trečia sritis yra dėmesys vykdymui. Mes dar labiau sieksime sąnaudų taupymo, grynųjų pinigų srauto, bei kapitalo efektyvumo. Be to, daugiau dėmesio skirsime sėkmingai mūsų įsigijimų integracijai, taip padidinant investicijų grąžą. Šios savaitės pranešimas, kad Greg Scheu, iš vadovų komandos, vadovaus mūsų įsigijimų integracijoms rodo, kad mes žinome įsigijimų vertę ir norime ją realizuoti.“

"Žvelgiant į ateitį, ilgalaikiai augimo veiksniai yra visiškai neaiškūs ir rodikliai gan skirtingi, todėl susiduriame su netolimos ateities rinkos neapibrėžtumu," – sakė Spiesshofer. "Tačiau net ir tokioje aplinkoje, stipri mūsų pozicija rinkoje, pirmaujančios technologijos ir platus veiklos portfelis leis pelningai augti. Be to, mes ir toliau tikslingai sieksime išlaidų, verslo bendradarbiavimo bei kapitalo efektyvumo."

Trečiojo ketvirčio rezultatų santrauka
Trečiajame ketvirtyje pasaulinė verslo aplinka išliko dviprasmiška. Kai kur paklausa augo kartu su makroekonominiais pokyčiais. Augimą lėmė pramonės ir komunalinių paslaugų klientų paklausa produktams ir sprendimams, kurie padėtų jiems pakelti turimų priemonių našumą ir patikimumą.

ABB gebėjimas pasinaudoti šiomis augimo galimybėmis atsispindi pagrindinių užsakymų 5 procentų padidėjime, kurį iš dalies nulėmė ABB geografinis pasiskirstymas, sėkminga „Thomas & Betts“ ir „Baldor Electric“ įsigijimų integracija. Ilgalaikės investicijos į pardavimus, mokslinius tyrimus, plėtrą taip pat padėjo pagrindiniams užsakymams augti. Jie augo visuose padaliniuose, išskyrus Elektros sistemų padalinį, kur buvo vykdoma didesnė atranka – tai padalinio perskirstymo link aukštesnės pridėtinės vertės projektų išdava. Tai nulėmė daugiau bazinių užsakymų, tokiose srityse kaip pastotės.

Klientų investicijos tokiose rinkose, kaip energetikos komunalinių paslaugų ir kalnakasybos, vėl buvo nukeltos dėl pakankamo pajėgumo kai kuriose rinkose ir dėl ekonominio netikrumo. To rezultate dideli užsakymai (virš 15 mln. JAV dolerių) sumažėjo 43 proc. Tačiau konkursų šiose rinkose daugėja, nes poreikis pramonės našumui, infrastruktūros modernizavimui, taip pat tinklų patikimumui išliko visuose regionuose. Dideli užsakymai sudarė 9 proc. visų užsakymų, lyginant su 15 proc. ankstesnių metų per tą patį laikotarpį.

Paslaugų užsakymai per ketvirtį padidėjo 2 proc. ir sudarė 17 procentų visų užsakymų, lyginant su 16 proc. per tą patį ketvirtį 2012 metais.

Pajamos išaugo 9 proc. ir buvo didesnės visuose padaliniuose. Paslaugų pajamos padidėjo 5 proc. per ketvirtį, lyginant su pernai metais, ir sudarė 15 procentų visų pajamų.

Užsakymų augimas Europoje tokiose rinkose, kaip Norvegija, Švedija, Vokietija ir Šveicarija buvo dviženklis ir kompensavo silpnas Pietų Europos rinkas - labiausiai Italiją - ir Jungtinę Karalystę. Amerikoje, Jungtinių Amerikos Valstijų užsakymai nepakito, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, nes mažiau didelių užsakymų kompensavo bazinių užsakymų augimas. Užsakymai augo Kinijoje, Indijoje ir Pietų Korėjoje, šį ketvirtį Azija turėjo daugiau užsakymų. O užsakymai Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje mažėjo dėl didelių projektų nukėlimo vėlesniam laikui.

Daugiau skaitykite čia.

IeškotiKONTAKTAI

  • ABB Corporate Communications
  • Thomas Schmidt
    Twitter: @ABBcomms
    Antonio Ligi
    Tel: +41 43 317 6568