ABB představuje rozšířenou řadu řešení inteligentních budov

Frankfurt, Německo, 24. ledna 2018 – Na veletrhu Light + Building 2018 bude odhalen nejnovější přírůstek do rodiny ABB Ability™ nabízející řešení pro chytré budovy.
Společnost ABB na letošním ročníku veletrhu Light + Building, který proběhne od 18. do 23. března v německém Frankfurtu, představí nový senzor ABB-tacteo KNX. Jedná se o individuálně konfigurovatelný ovládací prvek inteligentních řízení budov určený především pro veřejné a luxusní budovy a hotely.

Tato řešení jsou nabízena v rámci portfolia ABB Ability™ zahrnující propojené a softwarově řízené nástroje s širokou škálou využití v oblasti automatizace domů a budov. Společnost je již více než 30 let lídrem na trhu s technologiemi pro chytré budovy a její rozsáhlý sortiment produktů zahrnuje: měření energií, teplotní a ventilační systémy, ovládání zabezpečení, přístupu a osvětlení, elektroinstalační příslušenství, ovládací panely a softwarové platformy.

Jak funguje inteligentní budova?
Bezdotykové kapacitní senzory KNX nabízí prakticky neomezené možnosti síťového sdílení informací v rámci inteligentních budov. Díky funkcím ovládání vytápění, okenních rolet a žaluzií, osvětlení a světelných scén lze vytvořit jedinečná prostředí pro práci a bydlení.

„Nástup internetu věcí, který propojuje zařízení a vozidla s ovládacími a řídicími systémy v cloudovém prostředí, nám umožnil učinit v oblasti řízení budov ohromný technologický krok kupředu,“ uvedl Mike Mustapha, Group Executive Vice President Marketing, Sales and Commercial Operations, divize Elektrotechnické výrobky.

Podle Mustaphy rostoucí počet IP zařízení a senzorů v domácnostech a kancelářích spolu s technologickým pokrokem do značné míry zlepšil řízení toho, co lze změřit. „Naším cílem je převést data získaná prostřednictvím řešení ABB Ability™ na užitečné informace, které povedou k vytvoření komfortních, bezpečných a efektivních budov připojených na globální platformu,“ dodává Mike MustaphaSnadná instalace, údržba i provoz
Flexibilita je klíčovou vlastností produktů značky ABB a zajišťuje plně individuální přizpůsobení jednotlivých funkcí. Veškerá nastavení lze prostřednictvím softwaru pozměnit, což umožňuje automatizaci budov přizpůsobit se novým situacím.

Zařízení jsou vyráběna v souladu s mezinárodně uznávanými ekologickými normami a nabízí snadnou instalaci s kabelovými nebo bezdrátovými senzory, ovládacími prvky nebo nosnými lištami. Systémy budoucnosti, jako například ABB i-bus® KNX a ABB-free@home®, umožňují kromě snadné instalace, údržby a provozu také jednoduché nastavení a obsluhu zařízení prostřednictvím softwaru, aplikace nebo cloudového řešení.

„Očekává se, že současný rostoucí trend potrvá i v následujících letech. S růstem trhu rostou také očekávání koncových uživatelů, kteří stále více vyhledávají spíše individuální než skupinová řešení,“ informuje Mike Mustapha.

„Naším úkolem je zajistit, aby se systémy budov vyvíjely a dokázaly se přizpůsobovat měnícím se potřebám jednotlivých uživatelů obytných či kancelářských prostor – od integrovaných dětských chůviček přes nastavitelné ovládání osvětlení a vytápění až po asistenční služby pro starší lidi,“ uzavírá Mike Mustapha.

Díky praktickým řešením zlepšujícím životy lidí a přednímu postavení na poli inovací v oboru byla společnost ABB průkopníkem hlasové aktivace a chytrých řešení v pečovatelských domech.

Společnost ABB můžete na veletrhu Light + Building 2018, který se koná od 18. do 23. března ve Frankfurtu, navštívit v pavilonu č. 8 na stánku F60/G60. Další informace je možné získat prostřednictvím e-mailu na adrese julia.voellmecke@de.abb.com.

Společnost ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je technologickým lídrem v oblasti elektrifikačních, robotických a pohyblivých produktů, průmyslové automatizace a silnoproudých sítí, který po celém světě poskytuje služby zákazníkům z řad energetických společností, průmyslových podniků a firem zabývajících se dopravou a budováním infrastruktury. Společnost ABB má za sebou více než 130 let inovací. Dnes píše budoucnost průmyslové digitalizace a stojí v čele energetiky a čtvrté průmyslové revoluce. Jakožto titulární partner Formule E, FIA série závodů monopostů poháněných výhradně elektrickou energií, ABB posouvá hranice elektrodopravy, čímž přispívá k dosažení udržitelné budoucnosti. Společnost ABB působí ve více než 100 zemích světa a zaměstnává přibližně 136 000 pracovníků. www.abb.com
HledatKONTAKT