Trenčín opäť plný robotov

26. apríla 2013 - Aj vďaka podpore spoločnosti ABB sa 24. - 25. apríla 2013 konal už ôsmy ročník súťaže pre mladých robotikov - Trenčiansky robotický deň.


Súťaž trvala dva dni a aj tento rok sa konala v areáli výstaviska Expo Center v Trenčíne. Zišli sa tu nielen žiaci zo škol z celého Slovenska, ale aj návštevníci zo škôl z Nemecka, Fínska a Rumunska.

Súťažilo sa v štyroch kategóriách: Driver A, Driver B, Free style a Skladačky robotov. Okrem súťažných robotov si mohli návštevníci pozrieť aj rôzne chodiace, tancujúce a šach hrajúce exihibičné roboty, ktoré pripravili starší študenti z vysokých škôl, ale aj robotický futbal.

Sme veľmi radi, že o robotiku sa zaujímajú už žiaci na základných a stredných školách a že na Slovensku sú školy a pedagógovia, ktorí tieto aktivity žiakov podporujú a vytvárajú priaznivé prostredie pre ich rozvoj. Tak, ako to robia na Strednej odbornej škole Pod Sokolicami v Trenčíne, ktorá toto podujatie organizuje.

ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 145 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.

Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má zastúpenie v 5 mestách a zamestnáva zhruba 200 ľudí.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube

HľadajKONTAKT