ABB Robotika na veletrhu ForWeld

Pražský veletrh ForWeld, zaměřený na technologie pro svařování, je určitě zajímavou alternativou brněnské stálici v podobě Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Společnosti ABB a Fronius ČR, se kterou jsme sdíleli stánek, si tak nemohly nechat ujít tuto novou příležitost pro prezentaci svých technologií naživo.
Veletrh se konal ve dnech 23.4. – 25.4. v pražských Letňanech.

Stánek, za který jsme získali ocenění TOP EXPO, jsme sdíleli společně s firmou Fronius ČR.Možnosti jak zvýšit produktivitu a kvalitu robotizovaného svařování jsme ukázali návštěvníkům prostřednictvím svého robotizovaného pracoviště pro sériovou výrobu FlexArc. A řeč není pouze o využití pro obor automotive – větší výrobní série lze vidět v mnoha oblastech, od výroby komponentů pro zemědělské stroje až po části nábytku a konče u městského mobiliáře (lavičky, stojany na kola atd). Na výběr je tak z mnoha variant přizpůsobených pro konkrétní obor činnosti zákazníka.

K praktickému vyzkoušení byl návštěvníkům k dispozici od firmy Fronius svařovací trenažer, který s pomocí technologií virtuální reality pro trénujícího vytváří fiktivní prostor pro svařování. Magnetický sledovací systém přenáší do virtuality i jemné pohyby ruky, které se pak zobrazují na dotykovém displeji, případně v 3D brýlích.

Hledat