Naujas ABB etapas: kuriame vertę

2016-10-04 - ABB šiandien paskelbė „Next Level“ strategijos trečiąjį etapą, kurio esminiai dalykai: stiprinami keturi rinkoje lyderiaujantys verslo padaliniai, tame tarpe ir pertvarkomas elektros tinklų padalinys, kuris lieka ABB portfelyje; įgyvendinamas ABB skaitmeninis potencialas bei stiprinamas prekės ženklas.ABB CEO Ulrich Spiesshofer sakė: "ABB per pastaruosius dvejus metus tapo paprastesnė, greitesnė ir efektyvesnė. Mūsų „Next Level“ strategijos trečiajame etape, dėka sėkmingos transformacijos, stipriname savo lyderystės pozicijas. Mūsų keturi verslo padaliniai ir nauja "ABB Ability" programa yra skirti lankstesniam ir kryptingesniam klientų poreikių patenkinimui.“

Keturi rinkoje lyderiaujantys verslo padaliniai

ABB nuo 2017 m. sausio 1 d. stiprina savo struktūrą ir keturis padalinius: elektrifikacijos produktų, robotikos ir pavarų, pramonės automatizavimo ir elektros tinklų. ABB toliau aktyviai valdys savo portfelį, o tai reiškia strateginių papildomų verslų įsigijimą, verslo modelių transformaciją ir nepagrindinių verslo šakų atsisakymą.

Elektrifikacijos produktai

Kartu sudėjus visus elektrifikacijos komponentus, perkėlus produktus iš dabartinio loginės automatikos ir pavarų (LAP) padalinio, EP šiame segmente taps Nr.2 pasaulyje ir galės klientams pasiūlyti „vieno langelio“ apsipirkimą.

Elektra varomų transporto priemonių įkrovimas, saulės energetika bus perkelti iš LAP ir priklausys elektrifikacijos produktų padaliniui.

Elektros energijos vartojimo augimas lenkia bendrą energijos vartojimą, nes daugiau žmonių turi prieigą prie elektros energijos bei atsiranda naujos formos, tokios kaip elektra varomų transporto priemonių įkrovimas, kurios didina paklausą.

Robotika ir pavaros

ABB turi pirmaujančius pramoninių variklių ir pavarų sprendimus bei stiprų robotų padalinį – tai bus šio naujai suformuoto padalinio, kuris keičia loginės automatikos ir pavarų padalinį, pamatai.

Sparčiai auganti robotų rinka ir ABB technologijos bei jos pasaulinis mastas - tai priežastys padėsiančios bendrovei iš dabartinės antrosios pozicijos robotikos sektoriuje pakilti į Nr. 1.

Pramonės automatizavimas

Šis padalinys keičia procesų automatizavimo padalinį.

ABB vykdys skaitmeninimą visose pramonės šakose, o su savo programine įranga bei paslaugomis užims pirmąją vietą procesų valdymo srityje. Unikali ABB patirtis leidžia sukurti valdymą gan plačiam pramonės šakų ratui: farmacijai, kalnakasybai, laivybai, naftai ir dujoms.

Elektros tinklai

Elektros tinklai taps partneriu tiems, kurie ieško stipresnių, išmanesnių ir ekologiškesnių tinklų.

Šis padalinys užima pirmąsias pozicijas, todėl išnaudos visas atsiveriančias energetikos ir ketvirtosios pramonės revoliucijos galimybes bei augančią elektros tinklų produktų, sistemų, programinės įrangos bei paslaugų paklausą.

Viso padalinio potencialo realizavimui yra toliau vykdoma transformacijos programa "Power Up", kurios pagrindiniai elementai yra rizikos perskirstymas ir naujos augimo galimybės su dviem strateginiais partneriais: "Fluor“ – didelėms elektros pastotėms ir „Aibel“ - jūrų vėjo jėgainių jungtims. Abi partnerystės apjungia ABB energetikos technologijų lyderystę su atitinkama partnerio patirtimi: "Fluor“ valdo didelius inžinerijos, pirkimų ir statybos (EPC) projektus, o „Aibel“ - jūros vėjų energetikos projektus.

Kitas svarbus elementas - ABB atsisakymas nišinių nepagrindinių veiklos sričių, pvz. neseniai paskelbtas ABB kabelių verslo pardavimas „NKT cables“, sudarant strateginę partnerystę ir taip išsaugant prieigą prie technologijų.

Kvantinis šuolis link skaitmeninimo - „ABB AbilityTM“

Naujai pristatyta „ABB Ability“ programa apjungia ABB skaitmeninių sprendimų portfelį ir paslaugas visiems klientų segmentams.

ABB šiandien paskelbė strateginę partnerystę su "Microsoft" - didžiausia pasaulyje programinės įrangos kompanija - ir plėtos naujos kartos skaitmeninius sprendimus integruotoje „debesų“ kompiuterijos platformoje.

"Ši partnerystė suteiks unikalią naudą mūsų klientams, nes bus apjungtos „Microsoft" ir ABB stipriosios pusės," - sakė Spiesshofer. "Remiantis turima ABB daugiau nei 70 mln prijungtų įrenginių baze ir daugiau nei 70.000 įdiegtų valdymo sistemų, kitas žingsnis - sukurti vieną didžiausių pasaulyje pramoninių debesų platformų."

ABB prekės ženklo stiprinimas

ABB prekės ženklas konsoliduos visus turimus prekės ženklus po vienu „stogu“. ABB įmonių portfelis bus suvienodintas ir šis perėjimas truks mažiau nei dviejus metus.

Prekės ženklo dizaino elementai klientams, akcininkams, darbuotojams ir visoms kitoms suinteresuotosioms pusėms aiškiai parodys ABB viziją, kryptis ir unikalią poziciją rinkoje. ABB novatoriškų technologijų pionieriaus istorija ir trys pagrindinės „Next level“ strategijos kryptys atsispindi naujojo prekės ženklo šūkyje: Let‘s write the future. Together.TM

Apie ABB
ABB yra elektrifikacijos produktų, robotų ir pavarų, pramonės automatizavimo ir elektros tinklų novatoriškų technologijų lyderė, aptarnaujanti energetikos, pramonės, transporto ir infrastruktūros objektų užsakovus visame pasaulyje. Jau daugiau nei keturis dešimtmečius ABB kuria skaitmeninę pramonės ateitį. Įdiegusi įvairiose pramonės šakose daugiau nei 70.000 valdymo sistemų ir turėdama daugiau nei 70 milijonų prie interneto prijungtų įrenginių, ABB yra gerai pasiruošusi išnaudoti energetikos ir ketvirtosios pramonės revoliucijos teikiamas galimybes. ABB istorija siekia daugiau nei 130 metų; turi apie 135.000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com

Daugiau informacijos (anglų k.) rasite ABB: Next stage of unlocking value

IeškotiKONTAKTAI