ABB sai 100 miljoni dollarise lepingu USA-st

2017-01-11 - Konverterjaama renoveerimine tõstab elektrivarustuse töökindlust Californias
Juhtiv energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontsern ABB Grupp sai 100 miljoni dollarise lepingu USA-st, munitsipaalettevõttest Los Angeles Department of Water and Power (LADWP), olemasoleva Sylmari HVDC (kõrgepinge-alalisvoolu) alajaama renoveerimiseks.

Los Angelese põhjaosas asuv Sylmari konverteralajaam on 1360-kilomeetrise Pacific Intertie HVDC-ülekandeliini lõunapoolseim jaam. Ülekandeliini kaudu varustatakse elektriga kolme miljonit kodumajapidamist. Pärast renoveerimist on võimalik paremini tasakaalustada nõudlust ja pakkumist Loode- ja Lõuna-California vahel.

”Pacific Intertie oli esimene suur HVDC-ülekandeliin USA-s ning varustanud elektriga miljoneid majapidamisi juba ligi viis aastakümmet,” ütles ABB elektrivõrkude divisjoni juht Claudio Facchin. ”Meil on hea meel naasta selle teedrajava projekti juurde. Pärast renoveerimist on Sylmari alajaam võimeline pakkuma elektrienergiat senisest energiatõhusamal ja töökindlamal moel.”Sylmari alajaama renoveerimisel kasutab ABB oma uusimaid digitaalseid tehnoloogiaid, nagu näiteks juhtimis- ja kaitsesüsteemi MACH. Digitaalne MACH-süsteem jälgib, juhib ja kaitseb alajaama riistvara ning teostab veel tuhandeid toimingud, et tagada võimalikult kõrge vastupidavus. MACH käitub nagu HVDC-ülekandeliini aju ning on konstrueeritud töötama aastakümneid ööpäevaringselt. Teised Sylmari alajaama olulised osad on vahelduv- ja alalisvoolufiltrid, šuntreaktorid, aga samuti mõõtmis- ja abiseadmed.

ABB lõi kaasa Pacific Intertie rajamises 1965. aastal ning on sellest ajast 46 aasta jooksul teostanud seal mitmeid olulisi renoveerimis- ja arendustöid.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on teedrajav tehnoloogialiider elektrifitseerimisseadmete, robootika ja ajamite, tööstusautomaatika ja elektrivõrkude alal ning pakub teenuseid tehnovõrkude, tööstuse ning transpordi ja taristu valdkonnas. Enam kui 125-aastase ajalooga innovaatorina kujundab ABB täna tööstusliku digiteerimise tulevikku ning juhib energeetika- ja neljanda tööstusrevolutsiooni arenguid. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 135 000 inimesele. www.abb.com

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kahte valdkonda: tootmine (generaatorid, ajamid, taastuvenergiaseadmed, elektrikilbid, komplektalajaamad) ning müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingeseadmed, automaatikaprojektid, robotid, korrashoiuteenused). ABB on pälvinud viis korda (2007, 2008, 2009, 2011, 2014) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“. www.abb.ee