ABB Grupi tegevjuht Joe Hogan lahkub isiklikel põhjustel ettevõttest

2013-05-10 - Juhtiva energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontserni ABB Grupp tegevjuht Joe Hogan on otsustanud lahkuda isiklikel põhjustel ettevõttest.
Hogan jätkab ettevõttes kuni järglase leidmiseni.

Hogani lahkumise kuupäeva pole veel paika pandud. Hogan jätkab ettevõtte juhtimist kuni järglase leidmiseni, et tagada võimalikult sujuv üleminek.

„Joe on olnud suurepärane ja edukas tegevjuht ning teinud head tööd ettevõtte juhtimisel ka kõige sügavama majanduskriisi ajal. ABB on täna kindlasti palju paremas seisus, kui Joe liitumisel meiega viis aastat tagasi,“ ütles ABB Grupi nõukogu esimees Hubertus von Grünberg. „Ma tean, et see on oli raske otsus nii Joe kui nõukogu jaoks ning mul on siiralt kahju, et Joe ettevõttest lahkub.“

Hogan sai ABB Grupi tegevjuhiks 2008. aasta septembris. Tema juhtimise ajal on ABB investeerinud umbes 20 miljardit dollarit ettevõtte tugevdamiseks. Suuri investeeringuid on tehtud nii ülevõtmiste kui paigutustena uurimis- ja arendustegevusse, et kindlustada ABB juhtpositsiooni energeetika ja automaatika valdkonnas.

„Joe juhtimisel on ABB konkurentsivõime oluliselt paranenud. Ettevõte on julgelt investeerinud meetmetesse, mis on aidanud juhtida kasvu ja innovatsiooni ning samal ajal tulnud edukalt toime kulude kontrolli all hoidmisega,“ lisas von Grünberg.

„Ma teavitasin nõukogu oma lahkumisest. See oli raske otsus. Ootan sujuvat ja probleemitut üleminekut,“ ütles Hogan.

ABB (www.abb.com) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille kliendid on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tehnoloogiad aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 145 000-le inimesele umbes sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte tegevus jaotub kolme valdkonda: tootmine (tuulegeneraatorid, sagedusmuundurid, elektrikilbid, komplektalajaamad); müük (ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektid, kesk- ja madalpingetooted, automaatikaprojektid, robotid) ning korrashoiuteenused tööstusklientidele. ABB on pälvinud neli korda (2007-2009, 2011) Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava „Aasta Välisinvestori“ auhinna ning korra (2008) Eesti parimale ettevõttele määratava „Ettevõtluse Auhinna“.

Otsi