Nabíjacích staníc pre elektrické autobusy bude viac

14. februára 2017 - Spoločnosť ABB vyhrala behom krátkeho času tri objednávky na dodanie svojho nabíjacieho systému OppCharge pre zákazníkov v Európe a severnej Amerike. Systém bude inštalovaný na linkách pre plne elektrické alebo hybridné elektroautobusy vyrobené firmou Volvo Buses.

Najväčšia objednávka prišla z firmy Volvo Buses na ďalších 12 systémov nabíjania pre belgické mesto Charleroi. V nedávnej minulosti tu už boli inštalované tri nabíjacie systémy a spolu s novou objednávkou vytvoria najširšiu sieť systémov nabíjania pre elektroautobusy v Európe. Inštalácia bude dokončená v roku 2018 a po linke bude premávať 101 hybridných autobusov s externým dobíjaním.

ABB získala tiež objednávku dobíjacích staníc pre švédske mesto Värnamo, čo je pre ABB prvá objednávka vo Švédsku zahŕňajúca nabíjací systém pre autobusy na komerčne prevádzkovanej linke. 

Elektrické autobusy si zároveň našli cestu aj do severnej Ameriky, kde bude prvý systém pre nabíjanie od ABB inštalovaný v kanadskom meste Montreal ako ukážka technológie pre dopravný systém v regióne.

Dve rýchlonabíjacie stanice pre hybridné autobusy boli minulý týždeň uvedené do prevádzky aj na hlavnej stanici mesta Luxemburg, ktoré budú dobíjať 5 autobusov Volvo.

Nabíjacie stanice od ABB sú schopné plne dobiť hybridné aj plne elektrické autobusy. Pri oboch typoch trvá celý proces len 3 - 6 minút, ktoré autobus strávi pri oddychu na konečnej stanici, kým sa vydá na nový okruh.

Technológia je založená na otvorenom rozhraní OppCharge, ktoré umožňuje jeho využitie s elektrickými autobusmi od rôznych výrobcov bez nutnosti riešenia kompatibility systémov.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúre na celom svete. S viac ako 125-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcii. Skupina ABB zamestnáva 132 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT