ABB Ability™ Smart Sensor – variklis, kuris "kalba"

2017-05-15 - ABB monitoringo sprendimas dėka išmaniųjų jutiklių technologijos milijonus žemos įtampos variklių pavers išmaniais ir pažangiais varikliais.„ABB Ability™ Smart Sensor“ – tai nuotolinio monitoringo sprendimas, kuris leidžia vartotojams patikrinti savo variklio būseną per išmanųjį telefoną ar per internetinį portalą.

Išmaniojo telefono dydžio kompaktiškas jutiklis gali būti pritvirtintas prie daugelio gamintojų variklių. Jis pasiima reikalingus veiklos ir efektyvumo duomenis, juos persiunčia į „debesį“, kur yra sugeneruojama reikalinga informacija apie variklio būseną ir veikimą. Vartotojui informacija pateikiama formatu, kuri lengva suprasti. Sprendimas leidžia atlikti prognostinę analizę, kuri gali padidinti našumą ir tuo pačiu sumažinti energijos sąnaudas.

"Mes labai didžiuojamės galėdami pranešti, kad „ABB Ability™ Smart Sensor“ jau prieinamas Europos rinkai, o netrukus bus prieinamas ir JAV. Jis buvo sėkmingai išbandytas daugelio mūsų klientų visame pasaulyje. Šis sprendimas yra didžiulis šuolis milijonų variklių rinkoje," - sakė ABB variklių ir generatorių padalinio vykdantysis direktorius Otto Preiss. "Gamyklų operatoriai galės efektyviai planuoti savo variklių techninę priežiūrą, įvertinti jų veiklos efektyvumą bei užkirsti kelią brangiai kainuojančioms prastovoms. Esame įsitikinę, kad šis sprendimas ne tik pakeis įprastus techninės priežiūros metodus, bet ir sukurs papildomą operatyvinę vertę mūsų klientams."

Manoma, kad techninė priežiūra, besiremianti iš šio įrenginio gaunamais duomenimis, gali sumažinti prastovas iki 70 procentų, pratęsti variklio tarnavimo laiką daugiau nei 30 proc. bei sumažinti energijos suvartojimą iki 10 proc. Jutikliai prie naujų variklių gali būti įmontuojami gamykloje arba prie veikiančių variklių įmontuojami per keletą minučių. Jie gali būti naudojami tiek su ABB, tiek ne su ABB varikliais.

Jutikliai yra sertifikuoti CT ir suderinami su reikalavimais saugai. Jie skirti tiesioginiam jungimui (DOL) ir S1 darbo rėžimui bei IEC 160-450 dydžiams ir NEMA 140-449 dydžiams. Jutiklį įmontuoti yra paprasta ir tai galima padaryti greitai, nes nereikia jokių papildomų laidų ar pan. Pradinės monitoringo funkcijos apima guolių būklės, vibracijos, paviršiaus temperatūros, greičio, dažnio ir paleidimų skaičiaus monitoringą. Vėliau planuojama funkcionalumą išplėsti, o energijos suvartojimo monitoringo funkciją tikimasi pridėti šių metų trečiąjį ketvirtį. Šią funkciją galės naudoti ir jau įdiegti jutikliai.

Monitoringo sprendimui skirtas išmanusis jutiklis – „ABB Ability™“ , apimančio visus ABB skaitmeninius sprendimus ir paslaugas, dalis.
Išmaniojo jutiklio sprendimas „ABB Ability™ Smart Sensor“ bus pristatytas ABB stende „Elektrobalt“ parodoje gegužės 24-25 dienomis Kaune.

ABB yra elektrifikacijos produktų, robotų ir pavarų, pramonės automatizavimo ir elektros tinklų novatoriškų technologijų lyderė, aptarnaujanti energetikos, pramonės, transporto ir infrastruktūros objektų užsakovus visame pasaulyje. Daugiau nei 100 šalių ABB dirba apie 132.000 darbuotojų, iš kurių apie 1.500 dirba Baltijos šalyse.

IeškotiKONTAKTAI