ABB Grupi elektrivõrkude ja -süsteemide divisjoni uus juht on Claudio Facchin

2013-11-18 - Juhtiva energeetika- ja automaatikatehnoloogiakontserni ABB Grupp elektrivõrkude ja -süsteemide divisjoni uueks juhiks määrati Claudio Facchin, senine ABB Põhja-Aasia regiooni juht. Ühtlasi nimetati Facchin ka grupi täitevkomitee uueks liikmeks.
Viimase nelja aasta jooksul on Facchin juhtinud erinevates rollides ABB äritegevust suurtel turgudel Hiinas, Jaapanis ja Lõuna-Koreas. Selle aja jooksul on ta suutnud tagada nendes maades ettevõtte kasumliku kasvu nii olemasolevate kui uute klientide baasil ning kohalikule turule kohandatud toodete arendamise läbi. Ta on aidanud edukalt kasvatada ABB korrashoiuteenuste osakaalu ning suurendada ABB tooteportfelli ettevõtte jaoks olulises regioonis.

Enne suundumist Hiinasse 2010. aastal juhtis Facchin elektrivõrkude ja -süsteemide divisjonis alajaamade äriüksust aastatel 2004-2009 ja korrashoiuüksust aastatel 2002-2004. Facchin on Itaalia kodanik, lõpetanud tööstustehnoloogia eriala Politecnico di Milano kõrgkoolis.

„Claudio on kogenud juht, kelle pagasis on muljetavaldav ülemaailmne kogemus. Ta on tõeline meeskonnamängija,“ ütles ABB Grupi tegevjuht Ulrich Spiesshofer. „Senistes rollides on ta näidanud oma võimet juhtida ettevõtte kasumlikku kasvu, hoida tihedaid suhteid klientidega ning koorineerida laiahaardelisi projektide.“

Otsi