ABB tento rok na čele rebríčka FORTUNE

19. marca 2014 – Časopis Fortune vyhlásil spoločnosť ABB za najobdivovanejšiu spoločnosť („Most Admired Companies“) v kategórii Industrial Machinery. Minulý rok obsadila spoločnosť v tomto rebríčku 6. miesto.

Každoročný rebríček časopisu Fortune vzniká na základe prieskumu spomedzi 15 000 senior manažérov a analytikov v priemyselnej oblasti, ktorí firmy hodnotia v 9 atribútoch od inovácií až po schopnosť prilákať a udržať si nové talenty. ABB získala najvyššie umiestnenie v 5 (konkurencieschopnosť, kvalita produktov/služieb, kvalita manažmentu, riadenie ľudí, inovácie) z týchto 9 atribútov, čo jej vynieslo celkové prvé miesto v prestížnom rebríčku.

“Teší nás, že nás časopis Fortune na základe hlasovania zvolil za svetového lídra v priemysle,” uviedol výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer. “Aj naďalej plánujeme vytvárať hodnoty pre našich zákazníkov, zamestnancov a akcionárov tým, že sa zameriame na spoluprácu a kvalitu našich produktov a služieb.”

Medzinárodný rebríček časopisu Fortune pokrýva 25 priemyselných sektorov.
ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 150 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má ABB zastúpenie v šiestich mestách Slovenska a zamestnáva spolu takmer 900 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku sú aj firmy Pucaro v Piešťanoch a Power-One v Dubnici nad Váhom.Sledujte nás:

Connect on FacebookSubscribe on YouTube

HľadajKONTAKT