Spoločnosť SNC-Lavalin a ABB oznámili vytvorenie nového joint-venture Linxon

5. septembra 2018 - Spoločnosti SNC-Lavalin a ABB oznámili vytvorenie Linxon, nového joint-venture (JV), ktorý bude ponúkať projekty elektrických staníc so striedavým prúdom na kľúč. Transakcia bola oznámená už v decembri 2017, pričom reálne fungovanie JV bolo spustené k 1. septembru 2018. SNC-Lavalin vlastní väčšinový podiel nového podniku.


Linxon sa plánuje podieľať na projektoch elektrických staníc na kľúč v oblasti výroby a prenosu elektrickej energie či už z obnoviteľných alebo tradičných zdrojov. Ponúkané riešenia zahŕňajú návrh projektu, inžiniering, realizáciu, manažment, uvedenie do prevádzky a popredajný servis.

“Sme veľmi radi, že môžeme spojiť sily s ABB a prispieť spoločnými silami a technológiami k zvýšeniu energetickej udržateľnosti pri zachovaní efektivity nákladov,” uviedla predsedkyňa predstavenstva joint-venture Linxon a zároveň prezidentka pre oblasť Clean Power spoločnosti SNC-Lavalin Marie-Claude Dumas.

Výkonným riaditeľom nového podniku Linxon sa stal Frédéric Tréfois, ktorý je v súčasnosti zodpovedný za riešenia v oblasti inžinieringu a realizácií v rámci divízie ABB Elektrické siete (PG).

“Linxon bude kombináciou technologického pokroku ABB a skúseností firmy SNC-Lavalin v riadení projektov na poli infraštruktúry,” uviedol riaditeľ ABB divízie PG Claudio Facchin. ”Toto joint-venture nám pomôže získať nové obchodné príležitosti pre obe spoločnosti a posilniť našu stratégiu pri posilňovaní nových aliancií a biznis modelov.”

Kanadská spoločnosť SNC-Lavalin bola založená v roku 1911. V súčasnosti ponúka komplexné projektové riešenia, vrátane kapitálových investícií, konzultačnej činnosti či inžinieringu, pre zákazníkov v ropnej a plynárenskej oblasti, ťažobnom priemysle a metalurgii, infraštruktúre, na poli nukleárnej energie aj čistých zdrojov energie.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti elektrických sietí, produktov pre elektrifikáciu, priemyselnej automatizácie a robotiky a pohonov, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu, dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva okolo 147 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v siedmych mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

HľadajKONTAKT