Čeká nás 650 miliónová investice do ABB PPMV Brno

2012-11-22 - Vzhledem ke stávajícímu růstu pobočky a pozitivním prognózám do budoucnosti se vedení ABB rozhodlo navýšit výrobní kapacity brněnské PPMV.
Do navýšení hodlá ABB investovat 650 milionů korun, přičemž 600 milionů korun bude využito k rozšíření stávající výrobní kapacity pro Přístrojové transformátory a sensory, stejně tak bude rozšířena kapacita výroby pro Rozváděče vysokého napětí, kde dojde navíc k výstavbě nové haly o ploše 12 000 m2 s novými technologiemi. 50 milionů je určeno pro další výzkum a vývoj v oblasti vysokého napětí.

ABB v České republice

Díky této investici bude ABB v Brně moci rozšířit portfolio o další výrobky (např. o transformátory pro aplikace v oblasti plynem izolovaných rozvoden velmi vysokého napětí).

Současně dojde k získání vyššího tržního podílu na evropském i celosvětovém trhu v oblasti výroby přístrojových transformátorů vn a vvn (jen v rámci Evropy je cílem zvýšit tržní podíl z jedné pětiny na třicet procent) a k posílení vedoucí pozice ABB, kdy se rozšířením výrobních kapacit stane PPMV Brno jedním z největších výrobních závodů pro vzduchem izolované rozváděče vn na světě.

Nové provozy by měly být otevřeny v roce 2014, nábor 400 až 450 nových pracovníků nicméně začne již v příštím roce.
O dalším postupu vás budeme informovat.

Více informací najdete v článku zde:

ABB v České republice

(Článek - rozhovor s Jiřím Potěšilem, ředitelem divize Výrobky pro energetiku, o investici ABB v Brně - Hospodářské noviny, 20. 11. 2012)


Jiří Potěšil, ředitel divize Výrobky pro energetiku

Hledat