ABB un IBM kļūst par partneriem rūpnieciskā mākslīgā intelekta risinājumos

ABB Ability™ un IBM Watson apvienošana augstākam klientu ieguvumam
ABB un IBM (Ņujorkas fondu birža: IBM) šodien paziņoja par stratēģisku sadarbību, kas apvieno ABB nozares vadošo digitālo piedāvājumu, ABB Ability, ar IBM Watson lietu interneta kognitīvajām iespējām, lai sekmētu jaunu vērtību piegādi klientiem sabiedrisko pakalpojumu, rūpniecības, transporta un infrastruktūras jomā.

Klienti gūs labumu no ABB padziļinātajām zināšanām un plašā digitālo risinājumu portfeļa apvienojumā ar IBM speciālajām zināšanām mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās jomā, kā arī dažādos vertikālos nozares segmentos. Pirmie divi ABB Ability un Watson kopīgie rūpnieciskie risinājumi sniegs reāllaika kognitīvo ieskatu rūpnieciskajā cehā un viedtīklos.

“Šī efektīvā kombinācija iezīmē patiesi nākamā līmeņa rūpniecisko tehnoloģiju, kas sniedzas tālāk par pašreizējām savienotajām sistēmām, kuras vienkārši apkopo datus, pie rūpnieciskajām darbībām un iekārtām, kas izmanto datus, lai uztvertu, analizētu, optimizētu un veiktu darbības, kas nodrošina lielāku darbspējas laiku, ātrumu un produkciju rūpnieciskajiem klientiem,” tā ABB vadītājs Ulrich Spiesshofer. “Uzstādījis 70 miljonus savienotu ierīču, izstrādājis 70 000 ciparu vadības sistēmu un 6000 uzņēmumu programmatūras risinājumus, ABB ir uzticams līderis rūpnieciskajā jomā ar četrdesmit gadus ilgu pieredzi ciparu risinājumu radīšanā klientiem. IBM ir līderis mākslīgā intelekta un kognitīvās skaitļošanas jomā. IBM un ABB kopā radīs klientiem efektīvus risinājumus, lai gūtu labumu no Ceturtās rūpnieciskās revolūcijas.”

Jauns progresīvu risinājumu apvienojums

Jaunais ABB un IBM izstrādātais progresīvo risinājumu apvienojums palīdzēs uzņēmumiem ar pilnīgi jaunu pieeju risināt savus vislielākos izaicinājumus, tādus kā kvalitātes kontroles uzlabošana, dīkstāves samazināšana un ātruma un produkcijas palielināšana rūpnieciskajos procesos. Šie risinājumi sniegsies tālāk par pašreizējām savienotajām sistēmām, kuras vienkārši apkopo datus, līdz kognitīvām rūpnieciskām iekārtām, kas izmanto datus, lai saprastu, uztvertu, pamatotu un veiktu darbības, palīdzot rūpniecībā strādājošajiem novērst neefektīvus procesus un lieku darbu.

“Šī svarīgā sadarbība ar ABB vēl vairāk iesaistīs Watson rūpniecisko lietojumprogrammatūru jomā — no ražošanas līdz sabiedriskajiem pakalpojumiem, pārvadājumiem un citiem,” teic IBM priekšsēdētājs, prezidents un vadītājs Ginni Rometty. “No rūpniecisko uzņēmumu produktiem, iekārtām un sistēmām iegūtie dati liecina par eksponenciālu attīstību inovāciju, efektivitātes un drošības jomā. Vienīgi ar Watson plašajām kognitīvajām iespējām un mūsu platformas unikālo atbalstu rūpniecībā no šā plašā jaunā resursa var gūt labumu ar pārliecību. Mēs ļoti vēlamies šajā jaunajā rūpniecības ērā strādāt sadarbībā ar ABB.”

Reāllaika kognitīvo ieskatu ieviešana rūpnieciskajā cehā

Piemēram, ABB un IBM pielietos Watson mākslīgo intelektu, lai atrastu defektus, izmantojot reāllaika ražošanas attēlus, kas uzņemti ar ABB sistēmu, un tad analizētu tos, izmantojot IBM Watson lietu internetu ražošanai. Iepriekš šādas pārbaudes tika veiktas manuāli, kas nereti bija lēns un kļūdām pakļauts process. Ieviešot Watson reāllaika kognitīvā ieskata iespējas tieši cehā kopā ar ABB rūpnieciskās automatizācijas tehnoloģiju, uzņēmumi būs labāk aprīkoti, lai palielinātu apjomu, kas plūst caur to ražotnēm, vienlaikus uzlabojot precizitāti un konsekvenci. Rezerves daļām virzoties cauri ražošanas procesam, šāds risinājums brīdinās ražotāju par būtiskiem, ar cilvēka aci nesaskatāmiem defektiem montāžas kvalitātē. Tas dod iespēju ātri iesaistīties kvalitātes kontroles ekspertiem. Vieglāka defektu konstatēšana ietekmē visus ražošanā esošos izstrādājumus un palīdz uzlabot uzņēmuma konkurētspēju, vienlaikus palīdzot izvairīties no dārgi izmaksājošiem atsaukumiem un kaitējuma reputācijai.

Reāllaika kognitīvo ieskatu ieviešana viedtīklos

Citā piemērā ABB un IBM pielietos Watson iespējas, lai prognozētu saražotā un patērētā elektroenerģijas apjoma plūsmu, vadoties no vēsturiskajiem un laika apstākļu datiem, lai palīdzētu sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem optimizēt pašreizējo viedtīklu darbību un uzturēšanu, kur pastāv īpaši sarežģījumi, kādus rada jaunā attiecība starp parastajiem un atjaunojamajiem energoresursiem. Tiks izmantotas temperatūras, saules gaismas un vēja ātruma prognozes, lai prognozētu patēriņa pieprasījumu, kas palīdzēs sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem noteikt optimālo jaudas pārvaldību, kā arī noteikt cenas reāllaikā.

Par ABB

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) ir jauno tehnoloģiju līderis elektrificēšanas izstrādājumu, robottehnikas un mehānismu, rūpnieciskās automatizācijas un elektrotīklu izstrādē, kas apkalpo klientus sabiedrisko pakalpojumu, ražošanas, transporta un infrastruktūras jomā visā pasaulē. Turpinot vairāk nekā 125 gadus ilgo inovāciju pieredzi, ABB šobrīd veido rūpnieciskās digitalizācijas nākotni un virza Enerģētisko un Ceturto rūpniecisko revolūciju. ABB darbojas vairāk nekā 100 valstīs, nodarbinot aptuveni 132 000 darbinieku. www.abb.com

Par IBM

Lai gūtu vairāk informācijas, lūdzam apmeklēt www.ibm.com/iot, www.ibm.com/internet-of-things/iot-solutions/iot-manufacturing un sekot
@IBMIoT sociālajā tīklā Twitter.

MeklētKONTAKTI