ABB wdraża nowy system kontroli jakości w zakładach papierniczych Mohawk Valley należących do Burrows Paper Corporation

2014-09-03 - Wymiana istniejącego systemu kontroli jakości pomoże zakładom papierniczym w Little Falls w stanie Nowy Jork systematycznie produkować papier wysokiej klasy poprzez zapewnienie lepszego poziomu widoczności i kontroli procesu papierniczego.
ABB, wiodący na świecie producent technologii automatyki i energetyki, wdrożyła z sukcesem nowy system kontroli jakości w zakładach papierniczych Mohawk Valley należących do Burrows Paper Corporation, zlokalizowanych w Little Falls w stanie Nowy Jork. Nowy system zastąpił system kontroli jakości wdrożony przez ABB 25 lat temu i używany do tej pory. Rozwiązanie zostało przekazane do eksploatacji w kwietniu tego roku.

Nowy system kontroli jakości, zainstalowany w ramach maszyny papierniczej PM12 na terenie zakładów, pomoże zapewnić doskonałą jakość produktów dzięki udoskonalonym funkcjom w zakresie monitorowania i kontroli pracy maszyny papierniczej oraz możliwości automatycznej zmiany klasy papieru. Poprawi to znakomicie wydajność w przypadku krótkich serii produkcyjnych oraz wytwarzania papierów specjalistycznych. Operatorzy będą mogli pracować wydajniej dzięki lepszej widoczności i kontroli procesu. Korzyści długookresowe w obszarze konserwacji oznaczają ulepszoną diagnostykę wraz z lokalizacją usterek oraz modułową konstrukcję pozwalająca na szybką wymianę podzespołów.

„Projekt realizowany przez ABB stanowi ważną inwestycję, która pomoże nam dostarczać naszym klientom produkty wysokiej jakości” — powiedział John Sterzinar, wiceprezes ds. produkcji i inżynierii w Burrows Paper Group. „Na przestrzeni lat firma ABB zapewniała rozwiązania oraz usługi wspierające naszą strategię rozwoju grup biznesowych zajmujących się krajowym rynkiem papieru oraz globalnym rynkiem produkcji opakowań”.

W skład systemu wchodzą: skaner z czujnikami gramatury, wilgotności, popiołu, jasności, formacji i nieprzezroczystości; system kontroli gramatury Cross Direction (CD) wraz z nowym profilerem wlewu xP ABB oraz system kontroli wilgotności w każdym kierunku (CD) w ramach istniejącego natrysku.

Dave Head, starszy inżynier elektryk w firmie Burrows Paper, zarządzał czteroosobowym zespołem, który ostatecznie podjął decyzję o skorzystaniu z usług firmy ABB. „Decydującym czynnikiem było doskonałe wsparcie udzielane przez ABB w zakresie produkowanych przez firmę systemów. Dlatego zdecydowaliśmy się wybrać system kontroli jakości ABB” — powiedział.

Współpraca pomiędzy firmami ABB i Burrows trwa od wielu lat. Firma ABB zainstalowała poprzedni system kontroli jakości oraz inne wyposażenie w zakładach Mohawk Valley pod koniec lat 80. minionego wieku. Była także dostawcą rozwiązań oraz usług dla innych zakładów należących do Burrows.

Burrows Paper Corporation posiada cztery zakłady papiernicze oraz pięć zakładów produkcji opakowań na terenie USA, Holandii oraz Chin. Zakłady papiernicze Mohawk Valley produkują 12 000 ton papieru specjalistycznego rocznie. Jest on przeznaczony do produkcji filtrów do kawy oraz wilgotnych chusteczek. Dodatkowo zakłady wytwarzają papier dla branży gastronomicznej i konsumenckiej. Firma Burrows może pochwalić się prawie stuletnim doświadczeniem w branży papierniczej, które wykorzystuje w swojej linii produktowej opakowań do żywności. Jako jedna z niewielu firm produkuje lekką bibułę przeznaczoną do nadruku o gramaturze od 12,2 do 48,9 g/m2. Firma oferuje wiele różnych klas papieru o różnorodnym przeznaczeniu, np. do produkcji opakowań żywności czy leków, a także papier przeznaczony do innowacyjnych zastosowań w przemyśle.

SzukajSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI