Компанія АББ запускає трансформатор на рекордний рівень напруги в 1,2 млн. вольт

2016-10-18 - Інноваційна технологія трансформатору змінного струму на 1 200 кіловольт для програми Індії щодо створення енергосистеми на надвисоку напругу
Трансформатор на надвисоку напругу на 1200 кВ у Біні

Компанія АББ розробила, виробила та запустила силовий трансформатор на надвисоку напругу 1 200 кіловольт (кВ), щоб підтримати плани Індії збудувати систему магістральних ліній електропередач на 1 200 кВ, що доповнить існуючу систему електропередачі на 400 кВ та 800 кВ, оскільки попит на електроенергію зростає. Трансформатор було вироблено та випробувано на ультрасучасному заводі АББ в місті Вадодара в Індії.

Цей трансформатор на 1,2 млн. вольт представляє найвищий рівень напруги змінного струму в світі. Його встановлено на національній випробувальній станції в місті Біна, штат Мадхья Прадеш в Центральній Індії, що є частиною спільної ініціативи центральної енергетичної компанії з передачі електроенергії країни Power Grid Corporation of India Limited (POWERGRID).

Географічне положення Індії означає, що багаті на ресурси центри генерації і міські та промислові центри навантаження часто розташовані далеко один від одного, тому країна потребує ефективної системи передачі електрики. Разом з прагненням країни збільшити кількість електроенергії з відновлюваних джерел, ці фактори сприяють розвитку інфраструктури електропередач на надвисоку напругу.

Система магістральних ліній електропередач на 1 200 кВ допоможе зміцнити енергосистему та підвищити здатність до навантаження до 6 000 мегават (МВт). Передача електроенергії на більш високих рівнях напруги дозволяє передавати більшу кількість електрики на більші відстані, зводячи втрати до мінімуму. В той же час, для меншої кількості ліній електропередач потрібно менше простору, що знижує негативн ий вплив на довкілля та загальну вартість.

«АББ має досвід втілення інновацій в Індії, і це досягнення на 1 200 кВ є ще одним конкретним прикладом нашого прагнення підтримати цю країну в розвитку її енергетичної інфраструктури, – зазначив Клаудіо Факін, керівник бізнес-напряму «Енергетичні мережі» компанії АББ. – Цей проект також підкреслює, як АББ створює диференційовану цінність завдяки інноваціям та співпраці з клієнтами, що обидві є ключовими елементами нашої стратегії “Наступний рівень”».

Крім цього трансформатора, компанія АББ також розробила автоматичний вимикач на 1 200 кВ, який раніше було введено в експлуатацію на випробувальній станції. Це був перший комбінований розподільчий пристрій з елегазовою ізоляцією в світі, що працює на такому рівні напруги. Цей вимикач унікальної конструкції надійно розташований разом з роз’єднувачем у резервуарі, заповненому ізолюючим газом, в результаті чого потенціал економії простору зростає на 60 відсотків у порівнянні зі звичайними моделями.

Про компанію АББ

Компанія АББ ( www.abb.ua ) – лідер з технологій для енергетики та автоматизації. Технології АББ дозволяють енергетичним, промисловим і транспортним компаніям підвищувати свою продуктивність, знижуючи при цьому негативний вплив на довкілля. Компанія АББ працює у майже 100 країнах світу і нараховує близько 135 000 співробітників. В Україні компанія АББ розпочала роботу в 1992 році. Сьогодні в офісах АББ у Києві, Запоріжжі та Львові працюють більше 100 співробітників.

SearchCONTACT US