ABB uvádí na trh stejnosměrnou nabíjecí stanici Terra 53 pro rychlé nabíjení s podporou příští generace elektromobilů

2013-04-12 - Nová stanice pro rychlé stejnosměrné nabíjení s výkonem 50 kW v souladu s normou CCS (Combo2)
Hanover, 10. dubna 2013 – ABB jako v současnosti přední dodavatel výkonových a automatizačních technologií uvádí na trh stanici pro rychlé stejnosměrné nabíjení Terra 53 jako první stanici s výkonem 50 kW dle normy CCS. Stanice je kompatibilní s vozidly BMW i3, Volkswagen e-up! a e-Golf, která lze na trhu očekávat od podzimu roku 2013.

Terra 53 C je první konfigurací produktů z rodiny stejnosměrných nabíjecích stanic podporujících normu CCS. Terra 53 C bude dostupná v celé Evropě od léta 2013. Od podzimu letošního roku bude k dispozici také konfigurace s duálním výstupem ve stejném kompaktním provedení pro německý trh s podporou obou norem: CCS a stanic pro rychlé střídavé nabíjení dle normy typ 2, mód 3. Kromě toho bude později po přidání režimu CHAdeMO k dispozici také verze se třemi výstupy(Terra 53 CJG)

S vynikající dobou nabíjení 15 až 30 minut je nabíjecí stanice Terra 53 C výbornou volbou pro dálniční sítě a městské okruhy, pro větší profesionální flotily, pro dovozce/prodejce vozidel s CCS a pro další vlastníky v oblasti infrastruktury, kteří chtějí vstoupit do stále rostoucího počtu nabíjených elektromobilů, a případně také pro doplnění stávajícího řešení z portfolia rychlých nabíjecích stanic ABB pro segment užitkových a referenčních vozidel. Uvedení nabíjecí stanice Terra 53 na trh demonstruje vůdčí postavení společnosti ABB v oblasti podpory nových norem nabíjení.

Terra 53 kombinuje ziskovost s funkčním designem a s nejmodernějšími technologiemi. Nabíjecí stanice Terra 53 je připojena ke cloudu a je kompatibilní se všemi sítěmi nabíječek nebo s platformami pro platby a účtování prostřednictvím rozhraní na bázi otevřených standardů, jako je rozsáhle rozšířený Open Charge Point Protocol (OCPP) umožňující jednoduché a bezpečné platby prostřednictvím chytrých telefonů, terminálů pro správu parkovišť, RFID nebo prostřednictvím přístupu s PIN kódem.

Chytrá konektivita nabíjecích stanic Terra 53 umožňuje vzdálené monitorování, aktivní údržbu a funkční aktualizace prováděné zákazníky s nástroji k získávání pro zákazníka specifických statistik a zpráv o použití.

ABB byla první společností, která dokázala představit provozuschopný prototyp dle normy CCS u příležitosti EV26 v Los Angeles a v rámci eCarTec v Mnichově v roce 2012. ABB je v Evropě i nadále lídrem na trhu díky svým zkušenostem v oblasti vývoje a správy národních sítí nabíjecích stanic elektromobilů. Také díky špičkové dostupnosti i spolehlivosti a dlouhodobým závazkům dokonalosti v oblasti průmyslu pro nabíjení elektromobilů. V současnosti společnost ABB pomáhá při vytváření národní sítě infrastruktury nabíjecích stanic v Severním Irsku, v Dánsku a v Estonsku.

Terra 53C

Hledat