ABB podnosi standard inteligentnego domu wykorzystując rozwiązania Amazon i Sonos

2017-09-07 - Wiodące na rynku funkcje automatyki budynków Alexa firmy Amazon oraz bezprzewodowy system audio firmy Sonos uzupełnią ofertę ABB Ability™ dla inteligentnych domów — ABB-free@homePodczas europejskich targów elektroniki użytkowej IFA w Berlinie, ABB poinformowała o nawiązaniu współpracy z Amazon i Sonos. Stosując aplikację ABB-free@home, użytkownicy mogą korzystać nawet z 65 funkcji, sterując oświetleniem, roletami i zasłonami, systemami alarmowymi czy ogrzewaniem. Sterowanie może odbywać się z poziomu specjalnego panelu sterowania oraz zdalnie, z telefonu komórkowego lub tabletu. Do tej otwartej platformy automatyki budynkowej dołączono właśnie narzędzia Alexa i Sonos.

ABB jest prekursorem na rynku dzięki ofercie ABB Ability™, w skład której wchodzą rozwiązania dla automatyki budynkowej, sterowane za pomocą oprogramowania, z możliwością podłączenia do sieci i zdalnej komunikacji, możliwe do zastosowania w szerokim spektrum aplikacji. ABB postanowiła połączyć siły z innymi liderami rynku. Dzięki temu użytkownicy uzyskają dostęp do zintegrowanych rozwiązań umożliwiających wygodne sterowanie najnowszymi technologiami. Chodzi tu między innymi o sterowanie oświetleniem poprzez polecenia głosowe w systemie Alexa, sterowanie nagłośnieniem w wielu pomieszczeniach oraz o poprawę efektywności energetycznej poprzez odpowiednie ustawienia oświetlenia, ogrzewania i żaluzji.

Dzięki włączeniu do oferty ABB rozwiązania Alexa firmy Amazon, możliwe jest głosowe sterowanie 65 funkcjami z systemu ABB-free@home oraz poprzez myABB Living Space na platformie online lub w zainstalowanej aplikacji. Użytkownikom, którzy nie są zainteresowani zakupem narzędzia Alexa, ABB oferuje własną funkcję aktywacji głosowej.

Sonos
Głośnikami Sonos można sterować poprzez aplikację, czujniki i panele dotykowe ABB-free@home. Użytkownik będzie mógł przeglądać i tworzyć grupy głośników, uruchamiać, zatrzymywać, wyciszać i pomijać odtwarzanie poszczególnych utworów, regulować głośność, a także łączyć ulubioną muzykę z zaprogramowaną scenerią.

– Dzięki ABB-free@home staliśmy się prawdziwymi pionierami technologii dla domów inteligentnych – ABB Ability daje konsumentom korzyści związane z cyfryzacją w wielu obszarach. Stworzyliśmy właśnie szansę dla przystępniejszych cenowo i łatwiejszych w obsłudze rozwiązań automatyki budynkowej – powiedział Tarak Mehta, dyrektor Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji ABB. – Zamierzamy nadal współpracować z innymi liderami rynku, aby wzmacniać pozytywne doświadczenia klientów korzystających z ujednoliconej platformy. Od roku 2014 sprzedaliśmy ponad milion zestawów ABB-free@home. Najważniejszymi czynnikami decydującymi o płynności i sprawności działania interfejsu użytkownika są innowacje i integralność połączone z rozwojem funkcjonalności w obrębie wielu marek.

Według analityków branżowych wartość rynku automatyki budynkowej wzrośnie do ponad 100 mld USD w 2022 roku. Rozwiązania ABB obejmują cały szereg zastosowań przeznaczonych dla domów jedno- i wielorodzinnych, hoteli, budynków komercyjnych i miejsc rozrywki. W Niemczech, Holandii i Austrii produkty te są dostępne pod marką Busch-Jaeger.

Tarak Mehta podsumowuje: „Konsumentów najbardziej interesują narzędzia wykorzystywane w inteligentnych domach, dzięki którym ich życie staje się wygodniejsze, a które mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Wciąż przekraczamy nowe granice, a sztuczna inteligencja w tym obszarze z pewnością pomoże nam wykonać duży skok naprzód. Mam na myśli rozwiązania, które uprzedzają nasze ruchy — wyłączanie świateł, gdy tylko czujniki wykryją, że budynek jest pusty; automatyczne włączanie ogrzewania na podstawie sygnału z GPS zapowiadającego powrót właściciela z 15-minutowym wyprzedzeniem; rozpoznawanie i zapamiętywanie preferencji mieszkańców dotyczących oświetlenia i natężenia dźwięku.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest liderem w technologiach dla energetyki, robotyki i systemów napędowych, automatyki przemysłowej i sieci energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 125-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Grupa ABB zatrudnia około 132 000 pracowników w ponad 100 krajach świata www.abb.pl
Amazon Alexa

Szukaj