ABB na veletrhu For Arch vystavuje řešení pro inteligentní domácnosti

Praha, Česká republika, 17. září 2018 - Inteligentní systémy pro automatizaci domácností jsou stále důmyslnější a elegantnější a poskytují nebývalý komfort a pohodlí. ABB představí řadu zařízení pro automatizaci domácností na veletrhu For Arch, který se od 18. do 22. září 2018 koná na výstavišti v Letňanech v Praze.


Design je důležitou součástí moderního bydlení. Při vývoji inteligentních elektroinstalací bere ABB v úvahu různé stylové preference jednotlivých domácností. A proto si pro letošní For Arch připravila novou, v pořadí již sedmnáctou designovou řadu vypínačů a zásuvek Levit®M v metalických tónech onyx, ocelová, titanová a perleťová. Tato metalická řada vypínačů a zásuvek, již navrhl jeden z nejuznávanějších českých designérů Jan Čapek, obsahuje širokou paletu přístrojového vybavení od vypínačů a zásuvek přes zásuvky s konektory USB a zabudovaným rádiem až po inteligentní elektroinstalaci.

Proč jsou vypínače a zásuvky ABB jedinečné?
Pro inteligentní domácnosti má zásadní význam schopnost obytného prostoru přizpůsobit se proměnlivým podmínkám prostředí. A není ani divu – letošní horké léto opět zdůraznilo význam správné volby elektroinstalace v nových nebo rekonstruovaných bytech či domech. Nejde však jen o technologii systému, ale i o styl, jak systém ladí s designem obydlí.„Naše nová řada Levit® M je nabízena ve čtyřech originálních barvách a je určená speciálně pro tento rok, kdy oslavujeme 150. výročí od založení výrobního závodu Elektro-Praga a 25 let příslušnosti závodu do rodiny ABB. Zaměřujeme se na budoucnost: k systému ABB-free@home je nyní k dispozici široká řada elegantních designů, díky čemuž je tento systém v oboru automatizace domácností jedinečný. ABB je v současnosti jediný výrobce, který nabízí systém pro automatizaci domácnosti v tak široké řadě designů pro nejrůznější potřeby domácností,“ uvedl Vladimír Janypka, marketingový a obchodní ředitel divize Elektrotechnické výrobky společnosti ABB s.r.o..

Přidejte se k oslavě 150 let inovací v České republice

Tématem letošní expozice bude oslava 150. výročí výroby v závodě Elektro-Praga, který je nyní součástí rodiny ABB. V rámci oslav budou mít návštěvníci veletrhu možnost nahlédnout do historie i současnosti této firmy. Návštěvníci také uvidí robota YuMiho a ve spolupráci s ním budou moci psát a posílat historické pohlednice.

Inteligentní elektroinstalace: pohodlí, úspora energie, bezpečnost
Inteligentní elektroinstalace šetří nejen energii, ale také významně zvyšuje komfort a bezpečnost. Automatické nebo dálkové ovládání žaluzií, teploty, klimatizace v místnosti, zavlažování nebo komunikace se vstupními dveřmi lze obsluhovat pomocí inteligentního mobilního zařízení. To znamená, že bez ohledu na to, kde právě jste, můžete hovořit s návštěvníkem u vašich dveří nebo podle očekávaného příchodu upravit doma teplotu.

Návštěvníkům veletrhu předvede ABB funkční ukázky včetně solárního střídače a řešení pro ukládání energie ABB REACT. Kombinace REACT a systému ABB-free@home® umožňuje uživateli bytu či domu optimálně využívat elektrickou energii vyrobenou vlastním fotovoltaickým systémem. Špičkám ve spotřebě se předejte rozložením elektrického zatížení a spotřeba se udržuje v rámci kapacity uložené elektrické energie.

„V případně nadbytku energie se instalace přizpůsobí aktuálním podmínkám a tím se docílí maximálního využití fotovoltaického systému. Kombinací obou systémů a využitím záložního akumulátoru získáme výhodu v případě možného náhlého zvýšení spotřeby elektrické energie. Vyrobená elektrická energie putuje přímo tam, kde je třeba, a při nízké spotřebě se přebytek ukládá na později,“ vysvětluje Vladimír Janypka.

Inteligentní elektroinstalace pro klasické byty

Zástupci ABB ochotně návštěvníkům předvedou, jak lze systém inteligentní elektroinstalace pro automatizaci domácností využít nejen pro novostavby, ale i v panelových bytech. „Díky bezsběrnicovým prvkům, které ABB představilo na jaře, uživatel systému ABB-free@home může snadno ovládáním teploty v bytě vytvořit komfortní prostředí. Lze také ovládat žaluzie nebo stisknutím tlačítka „Vypnout vše“ zhasnout světla v bytě a vypnout veškeré spotřebiče, které nemusí být zapnuté,“ říká Vladimír Janypka z ABB.

Expozici ABB najdete na výstavišti PVA Letňany, hala 4, stánek A19.


ABB (ABBN: Six Swiss Ex) je lídr a průkopník v oborech elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Zákazníci ABB pocházejí z odvětví energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury z celého světa. V návaznosti na více než 130 let tradice inovací dnes společnost ABB tvoří budoucnost průmyslové digitalizace a má dva jasné hodnotové cíle: přivést elektrickou energii z jakékoli elektrárny do jakékoli zásuvky a automatizovat různá odvětví od přírodních zdrojů až po finální výrobky. Jako titulární partner formule E, mezinárodní kategorie závodů FIA pro vozidla s výhradně elektrickým pohonem, ABB posouvá hranice e-mobility a přispívá k udržitelné budoucnosti. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 147 000 zaměstnanců. www.abb.com.

HledatKONTAKT